Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

17.02.2021, 08:59

16 лютого під головуванням міського голови Дмитра Бикова у великій залі міськради відбулася шоста сесія Горішньоплавнівської  міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 29 депутатів. 

За особистий внесок у розвиток освіти міста, вагомі трудові здобутки, активну участь у навчанні й вихованні підростаючого покоління та перемогу у відбірковому етапі ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» відзначено Подякою міського голови учителів трудового навчання ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 і ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Олександра Кіселика й Дар’ю Єгорову.

Роботу розпочали з розгляду організаційних питань. Начальник юридичного відділу Олена Таран прокоментувала проєкти рішень про затвердження Статуту Горішньоплавнівської територіальної громади, про затвердження положень структурних підрозділів виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, про участь жителів Горішньоплавнівської територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування. Депутати міської ради затвердили Статут територіальної громади, Положення про місцеві ініціативи громади, тимчасове Положення про громадські слухання.

Опрацювали зміни й доповнення до структури та чисельності виконавчих органів міської ради.

Внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської ОТГ на 2019-2023 роки. Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк доповів, що з міського бюджету виділено 295 тис. грн КП «СпецЕко» на поточне утримання об’єктів благоустрою, 70 тис. грн – на оплату послуг із відлову, стерилізації та утримання безпритульних тварин; КП «Міськсвітло» - 120 тис. грн на утримання міського парку. У 2021 році передбачено 3,6 млн грн на здійснення заходів із будівництва, реконструкції об’єктів по вул. Миру, 16. На забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги виділено 500 тис. грн: КВП «Теплоенерго» - 200 тис. грн, КП ВУВКГ – 200 тис. грн, КП «СпецЕко» - 100 тис. грн. У 2021 році передбачено 500 тис. грн - внески до статутного капіталу КП «Міськсвітло». На заходи з утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури території Горішньоплавнівської територіальної громади додатково виділено 1,4 млн грн.

Затвердили склад постійно діючої комісії  для розгляду питань щодо відключення споживачів від системи (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води. До складу комісії увійшли представники виконавчого комітету, міської ради, КВП «Теплоенерго», ВУВКГ, за згодою фахівці ПрАТ «Кременчукгаз», Комсомольської філії АТ «Полтаваобленерго», Горішньоплавнівського міського сектору ГУ ДСНС у Полтавській області, Горішньоплавнівського міського управління ГУ ДПСС в Полтавській області.

Внесли зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021-2025 роки. За рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 1млн грн на реконструкцію очисних споруд по вул. Шевченка у с. Дмитрівці.

Внесено зміни до  Програми з будівництва об’єктів комунальної власності   Горішньоплавнівської територіальної громади  на 2019-2021 роки. Додатково виділено 122 тис. грн на проходження експертизи та проєктні роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5; 1,5 млн грн – на реконструкцію приміщень хірургічного корпусу, 1,1 млн грн – на благоустрій території міської лікарні, 500 тис. грн – на капітальний ремонт амбулаторії в с.Дмитрівці, 400 тис. грн – на благоустрій території біля будівлі клубу в с.Келеберді.  

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська прокоментувала проєкт рішення «Про призначення стипендій провідним спортсменам міста Горішні Плавні на 2021 рік». Повідомила, що за результатами спортивних досягнень у 2020 році 34 спортсмени Горішніх Плавнів щомісячно будуть отримувати упродовж 2021 року стипендію в межах виділених коштів. Усього виділено кошти в розмірі 25,2 тис. грн на місяць. 

Розглянули й ухвалили проєкт рішення про затвердження Організаційно-методичних рекомендацій щодо навчання населення Горішньоплавнівської територіальної громади до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Заслухали начальника фінансового управління Аллу Говорун про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ за 2020 рік, яка поінформувала, що звіт за 2020 рік затверджено за доходами у сумі 755 млн грн: за загальним фондом – 671 млн грн, за спеціальним фондом – 84 млн грн. За видатками – у сумі 797 млн грн: за загальним фондом – 606 млн грн, за спеціальним фондом – 191 млн грн. 

Депутати Горішньоплавнівської міської ради внесли зміни до рішення міської ради від 22 грудня 2020 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2021 рік». Начальник фінансового управління прозвітувала, що загальний обсяг видатків бюджету збільшується на 12 млн грн. Виділено виконавчому комітету на капітальний ремонт адміністративних будівель 2 млн грн, на фінансову підтримку КП «Редакція міської газети «Громадська думка» - 120 тис. грн; відділу освіти на придбання будівельних матеріалів для улаштування підлоги   та меблів у ЗДО «Сонечко» комбінованого типу на суму 100 тис. грн; КНП «Центр ПМСД м. Горішні Плавні» на проведення огляду хворих з підозрою на респіраторну хворобу COVID-19 500 тис. грн, КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні» на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну 700 тис. грн; відділу культури, спорту і туризму на капітальний ремонт частини приміщення орендованого ЦНАП 40 тис. грн; КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» на фінансову підтримку 200 тис. грн, КП ВУВКГ - 200 тис. грн, КП «СпецЕко» - 100 тис. грн, департаменту ЖКГ на реконструкцію підземних інженерних мереж водопостачання та водовідведення в районі будівлі №16 по вул. Миру 1 млн грн, на реконструкцію елементів благоустрою тротуару по вул. Миру (парна сторона) в районі будівлі №16 1,4 млн грн, на поточне утримання об’єктів благоустрою 295 тис. грн, на відлов, стерилізацію та утримання безпритульних тварин 70 тис. грн, КП «Міськсвітло» на утримання міського парку 120 тис. грн, внесок до статутного капіталу 500 тис. грн; управлінню по інвестиціях та будівництву на сертифікацію завершених об’єктів будівництва та нові об’єкти будівництва на суму 1 млн грн. За рахунок залишку коштів бюджету розвитку (спеціальний фонд) департаменту ЖКГ на реконструкцію елементів благоустрою площі в районі будівлі 16 по вул. Миру виділено 2,6 млн грн. За рахунок залишку коштів екологічного фонду (спеціальний фонд) управлінню по інвестиціях та будівництву на реконструкцію очисних споруд по вулиці Шевченка с.Дмитрівки виділено на 1 млн грн.

Взяли до відома інформацію фінансового управління Горішньоплавнівської міської ради про резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської територіальної громади, затверджений в розмірі 3,5 млн грн.  


Затвердили Програму розвитку та підтримки малого й середнього підприємництва Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021-2023 роки. Мета програми – створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, запровадження ефективних форм співпраці органу місцевого самоврядування, Фонду підтримки підприємництва й суб’єктів підприємництва, залучення молоді до підприємницької діяльності. Реалізація заходів сприятиме збільшенню податкових надходжень до міського бюджету, збільшенню кількості робочих місць, розвитку інвестиційної активності, тощо. Загальний обсяг фінансування 924 тис. грн. 

Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали 2 житлових питання, 7 питань приватизації та обліку комунального майна, 8 питань поновлення прав користування земельними ділянками. Начальник управління містобудування та земельних відносин Михайло Шкопотко доповів 23 профільні питання.