Козацькому роду нема переводу

19.10.2011, 16:05

Козацькому роду нема переводу

14 жовтня, у світлий день Покрови Пречистої Богородиці, комсомольчанська громада відзначила  День українського козацтва – свято  всіх, у кому живе дух наших славних попередників – козаків. Яскравий та глибоко патріотичний захід пройшов біля Козацької могили та скульптури Пресвятої Богородиці у міському парку. На цьому святому місці, де перепохований прах українських козаків, зібралися представники міської влади, організацій, учнівська молодь та небайдужі комсомольчани.

Міський голова С.А.Супрун звернувся до присутніх з такими словами: «Українські козаки – це не лише героїчне минуле нашого народу, але й гідний приклад для наслідування. Символічно, що День козацтва ми відзначаємо разом із величним православним святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка традиційно вважається покровителькою та заступницею українського народу і захисників України. І я хочу побажати усім нам, щоб цей Божий Покров ніколи не зникав над нашими головами і був завжди з нами і над нами, над Комсомольськом і над нашою ненькою-Україною.

Тому в день українського козацтва бажаю усім нам єдності, добра, козацького здоров'я, щастя та благословення! Нехай береже нас усіх Господь,  додає нам сили і бажання до праці задля сьогодення і майбутнього».

Протоієрей Свято-Миколаївського собору отець Георгій відзначив, що  козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок нашого літопису.  Сама Україна, її земля, полита козацькою кров’ю, насипані високі козацькі могили, зведені козаками церкви можуть набагато більше розказати про козацький героїзм, незламність їхнього духу, патріотизм.

Творчий колектив Палацу культури і творчості – театральна група показала лірико-патріотичну віршовану композицію. Наші гості з Кременчуцького Палацу культури і творчості ім..Петровського – хореографічна група ансамблю «Славутич» подарувала  комсомольчанам запальний танок, вдало перевтілившись у козаків-запорожців з шаблями, списами та іншими козацькими атрибутами.

Учні ДЮСШ продемонстрували всім зразки бойового мистецтва, які прийшли до нас із часів козаччини. А учнівська молодь втілила наочно козацькі бої під назвою «лава на лаву».

Урочистим покладанням квітів до постаменту Пресвятої Богородиці та до козацьких могил завершився захід, організований міським відділом культури і туризму. Увечері в цей день в Палаці культури і творчості пройшов святковий традиційний концерт «Палац засвічує вогні», приурочений Дню Покрови Пресвятої Богородиці та Дню українського козацтва.