Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

24.02.2021, 09:58

23 лютого за головування міського голови Дмитра Бикова у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету. 

Начальник відділу освіти Лілія Щербина доповіла про ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів Горішньоплавнівської територіальної громади. Лілія Щербина поінформувала, що порядок визначає механізм обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів Горішньоплавнівської територіальної громади з урахуванням вимог чинного законодавства в галузі освіти. У Порядку визначені функції органів, установ та організацій територіальної громади щодо обліку  дітей дошкільного, шкільного віку та учнів з метою забезпечення здобуття ними освіти. У територіальній громаді діють 10 закладів дошкільної освіти, 7 закладів загальної середньої освіти. Контроль за веденням обліку здійснює відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області. 

Заслухали Світлану Чернявську, начальника управління соціального захисту населення, про забезпечення в місті реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення у 2020 році. Прозвітувала, що протягом року впроваджено надання трьох нових видів державних соціальних допомог; взято на облік 1295 отримувачів державних соціальних виплат (допомог, пільг, субсидій), які є мешканцями приєднаних сіл громади; здійснювалося виконання повноважень виплатного центру - формування, виготовлення та опрацювання виплатних відомостей державних соціальних допомог. Субсидія, починаючи з 01.02.2019 року, призначається за зміненим порядком та виплачується  в готівковій та безготівковій формі. Протягом 2020 року подали нові заяви та декларації для призначення субсидій  795 сімей. Після перевірки достовірності інформації про доходи та майновий стан заявників та членів їх сімей в автоматичному режимі виконано 10 615 перерахунків призначених розмірів субсидій на опалювальний та неопалювальний періоди. Зауважила, що механізм надання пільг також суттєво змінено. Із 01.10.2019 року пільги монетизовані та виплачуються в готівковій та безготівковій формі. За 2020 рік пільги в готівковій формі отримали 552 пільговики, у безготівковій - 1 174. Здійснюється компенсація з обласного бюджету за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км). Компенсацію  отримали   44 особи з числа пільгових  категорій  на 23 тис. грн. Начальник управління соціального захисту населення повідомила, що станом 01.01.2020  на обліку перебувало 1 038 ветеранів війни та  2 131   особа з інвалідністю.  Станом  на   01.01.2021 - 1 032 ветерани війни та 2 058  осіб з інвалідністю. Протягом 2020 року до Централізованого банку даних ыз проблем інвалідності внесено інформацію щодо 425 осіб, надано направлення на виготовлення 723 протезно-ортопедичних виробів. У 2020 році на проведення заходів із питань соціального захисту населення витрачено 7,9 млн грн - виплати за місцевими програмами. Станом на 01.01.2021 на обліку в Єдиній  державній базі даних про внутрішньо переміщених осіб перебувало 1004 особи. У 2020 році призначено державну адресну допомогу на проживання,  зокрема   на  оплату  житлово-комунальних послуг за особистою заявою – 217 сім’ям; без звернень громадян – 271 сім’ї ( у зв’язку з запровадженням карантинних заходів). Загальна   сума призначень -  4,9 млн грн. Світлана Чернявська зауважила, що управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської територіальної громади визнано одним із кращих на Полтавщині, подякувала міському голові Дмитру Бикову за вагому фінансову підтримку, реконструкцію робочих кабінетів і організацію фронт-офісу для прийому відвідувачів, за створення належних умов роботи працівників та підвищення якості обслуговування населення.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з лютого 2021 року.

Розглянули та ухвалили 14 проєктів рішень із питань у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики. 

Члени виконавчого комітету взяли до відома інформацію про стан виконання Плану основних заходів цивільного захисту Горішньоплавнівської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2020 рік. Затвердили План основних заходів цивільного захисту Горішньоплавнівської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2021 рік.

Розглянули та ухвалили питання про організацію ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників у 2021 році в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях Горішньоплавнівської територіальної громади та про організацію чергового призову громадян країни чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27- річного віку й не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Ухвалили проєкт рішення про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при Горішньоплавнівському об’єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та організацію медичних оглядів військовозобов’язаних громадян.

Директор КП ВУВКГ Сергій Ярош доповів, що введені з 01.05.2020 року тарифи на послуги водопостачання й водовідведення, затверджені згідно з рішенням виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради від 24.03.2020 № 95, не були введені в дію. Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19)» перенесено кінцеву дату переукладання договорів співвласників багатоквартирних будинків із виконавцями комунальних послуг. КП ВУВКГ було змушене відтермінувати введення в дію тарифів на невизначений строк і фактично тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2020 році залишалися на рівні 2019 року. Директор КП ВУВКГ поінформував, що витрати на оплату праці зросли на 14%, на оплату електроенергії – на 23%. Здійснено коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що надаються споживачам міста Горішні Плавні КП ВУВКГ, які будуть застосовані з 01.03.2021 року. Тариф на послугу з централізованого водопостачання з урахуванням ПДВ складе 18,25 грн/1 куб. м; тариф на послугу з централізованого водовідведення з урахуванням ПДВ складе 21,40 грн/1 куб. м. 

Затвердили ліміти споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021 рік. 

Погодили графіки проведення масових вибухових робіт на 2021 рік у кар’єрі ТОВ «Єристівський ГЗК».

Начальник відділу з питань забезпечення діяльності ЦНАП Світлана Нестеренко прокоментувала   проєкт рішення про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області. Повідомила, що ЦНАП Горішньоплавнівської територіальної громади забезпечує надання близько 157 послуг. 

Затверджено персональний склад комісії з питань Бюджету участі. 

Заступник міського голови Надія Угнічева поінформувала про роботу спостережної комісії виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області у 2020 році. Надія Угнічева повідомила, що за 2020 рік проведено 12 засідань, на яких розглядалися питання: про затвердження плану роботи спостережної комісії на 2020 рік; про взаємодію спостережної комісії з правоохоронними органами й відділом профілактики та соціальної роботи ССДСМП; про облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання; про профілактичну роботу серед осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; про працевлаштування осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; про надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі; про проведену соціально-виховну роботу із засудженими, до яких застосовано пробацію, тощо. Робота проводилася в тісній взаємодії з відділенням поліції № 2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області, Горішньоплавнівським міським сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області, відділом профілактики та соціальної роботи служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики виконкому Горішньоплавнівської міської ради, Горішньоплавнівською міською філією Полтавського обласного центру зайнятості та громадськими організаціями. Члени виконавчого комітету взяли інформацію про роботу спостережної комісії виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за 2020 рік до відома. 

Керуючий справами виконкому Світлана Калашнік прокоментувала роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області у 2020 році. Зазначила, що розгляд справ про адміністративні правопорушення  є делегованим повноваженням виконавчого органу міської ради. Адміністративна комісія розглядає справи про адміністративні правопорушення, підтримку встановленого порядку, зміцнення законності. У 2020 році комісія провела 10 засідань, розглянула 18 протоколів про адміністративні правопорушення, із яких: 1 справу закрито за відсутністю події і складу правопорушення; 17 - накладено адміністративні стягнення. Світлана Калашнік повідовила, що актуальними залишаються питання самовільного розміщення рекламної продукції, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, захаращення об’єктів благоустрою сміттям, складування будівельних матеріалів за межами будівельних майданчиків, порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями. Інформацію про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області у 2020 році взяли до відома.

У ході роботи засідання члени виконавчого комітету опрацювали питання житла, приватизації та обліку комунального майна, архітектури та містобудування.