Місячник з безпечного користування газу в побуті

19.10.2011, 16:11

Місячник з безпечного користування газу в побуті.

З 1 по 30 жовтня в Україні проводиться місячник безпечного користування природним газом. При використанні газу в побуті з початку цього року на території України вже сталося 65 аварій, постраждало 141 особа, з них 54 загинуло, у тому числі від отруєння чадним газом 52.

Причинами цього стало:

  1. самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, системи димовідведення та вентиляції;
  2. не пред’явлення актів на придатність димоходів перед початком опалювального сезона;
  3. порушення абонентами правил безпечного поводження з газовими приладами.

З метою попередження виникнення аварійних ситуацій та нещасних випадків при користуванні газом у побуті ПАТ «Кременчукгаз» нагадує:

  1. користування газовими плитами можна тільки при відчиненій кватирці вікна;
  2. не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади не обладнані автоматикою безпеки;
  3. після закінчення користування газовими приладами крани на газопроводі повинні перекриватись;
  4. перед включенням та під час роботи газових колонок та котлів з організованим відводом продуктів згорання в димохід необхідно перевірити тягу в димовентиляційному каналі.

Забороняється використовувати газові плити для обігріву приміщень, бо це призводить до отруєння чадним газом.

Під час планових профілактичних перевірок абоненти повинні надавати доступ до газового обладнання працівникам за наявністю посвідчень ПАТ «Кременчукгаз». З питань ремонту та заміні газового обладнання звертатись тільки у спеціалізоване підприємство ПАТ «Кременчукгаз», Комсомольський район газопостачання, вул. Радянська – 1, т. 6-13-34, 7-53-25, 104.

Керівництво ПАТ «Кременчукгаз» звертається до всіх мешканців міста з проханням ощадливо використовувати газ тільки на необхідні потреби, не використовувати газові плити для обігріву приміщення, бо це призводить до труєння чадним газом. Потрібно суворо дотримуватись правил експлуатації газових приладів, що є запорукою збереження здоров’я та життя ваших родин.