Підписано угоду з французькою компанією «ЕНЕРТЕКС» щодо реалізації ІІ етапу проєкту з реконструкції центральної міської котельні

5.04.2021, 10:53

Підписано угоду з французькою компанією «ЕНЕРТЕКС» щодо реалізації ІІ етапу проєкту з реконструкції центральної міської котельні 

02 квітня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради підписано угоду між КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» і французькою компанією «ЕНЕРТЕКС» щодо реалізації ІІ етапу проєкту з реконструкції центральної міської котельні. 

Офіційна зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Були присутні: міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, заступник міського голови Іван Павленко, директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова, директор КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» Павло Сніжко, головний інженер КВП «Теплоенерго» Сергій Данюк, голова представництва в Україні компанії «Представництво «ЕНЕРТЕКС» Джюліан Жюль Аладеніс, експерт Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО Олексій Капустинський, представники датської фінансово-експертної фірми Ramboll Іван Жученко та Олександр Плющ.   

Сторони підписали контракт на здійснення проєктування, постачання й  монтаж біопаливного котла потужністю 7 МВт, що працюватиме на пелетах, його випробування, проведення налагоджувальних робіт, введення в експлуатацію котлової установки в новозбудованій котельні по вул. Енергетиків, 31.  

Міський голова Дмитро Биков відзначив: «Сьогодні відбулася важлива історична подія для нашого міста. Підписано угоду про співпрацю з відомою французькою компанією «ЕНЕРТЕКС». Це дає нам можливість продовжити реалізацію найбільшого в регіоні проєкту з реконструкції центральної котельні міста в рамках співпраці з НЕФКО та залученням коштів міжнародних фінансових та екологічних фондів. Уже впроваджено І етап проєкту – здійснено реконструкцію приміщення головної котельні. Для забезпечення міста теплом та гарячою водою в ході опалювального періоду встановлено й підключено три сучасні газові водогрійні котли Bosch потужністю 30 МВт кожний.Встановлено сучасне допоміжне обладнання: три сталеві теплоізольовані димові труби для кожного з котлів, мережеві та циркуляційні енергоефективні насоси відомої європейської фірми Wilo, внутрішні трубопроводи із сучасною високоефективною теплоізоляцією, систему автоматичного контролю та управління роботою котельні, проведено реконструкцію систем газо- та електропостачання. Вартість реалізації І етапу - 5 млн євро. На завершення опалювального сезону відзначаємо надійність та безперебійну роботу встановлених котлів, а також економію у споживанні теплової енергії. ІІ етап передбачає встановлення котла із автоматизованою системою подачі палива, що буде працювати на альтернативному виді палива - пелетах».  

Ціна контракту становить 3,8 млн Євро, де 1,5 млн Євро – кредитні кошти НЕФКО під 6% на 9 років; 1,5 млн Євро – безповоротні грантові кошти фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р); 789 тис. Євро – грошовий внесок міського бюджету та кошти КВП «Теплоенерго». На 2021 рік передбачено фінансування з міського бюджету в розмірі 12,5 млн грн.    

Дмитро Биков подякував міжнародним фахівцям Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО, технічним експертам датської фірми Ramboll за плідну співпрацю, надійну консультативну та фінансову підтримку.  

Голова представництва в Україні компанії «Представництво «ЕНЕРТЕКС» Джюліан Жюль Аладеніс відзначив, що впровадження енергоефективних заходів, модернізація котельні  - це колосальний крок уперед у розвитку міста та в питаннях збереження навколишнього природного середовища.