Десята сесія Горішньоплавнівської міської ради

7.07.2021, 14:19

06 липня у великій залі міськради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання десятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 27 депутатів. 


Розглянули проєкт рішення про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської  міської ТГ на 2021-2023 роки. Шляхом пересування коштів виділено 110 тис. грн КП «Рембудсервіс» на забезпечення функціонування підприємства у 2021 році. 


Внесли зміни до Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків Горішньоплавнівської територіальної громади на 2019 - 2022 роки.  Виділили 68,8 тис. грн КЖРЕП № 1 на капітальний ремонт трубопроводів гарячого та холодного водопостачання житлового будинку по вул. Строни, 19-А.


Надали дозвіл директору КВП «Теплоенерго м. Горішні Плавні» Павлові Сніжку на підписання договору постачання природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Павло Сніжко повідомив, що у зв’язку зі зміною схеми продажу газу в Групі Нафтогаз постачання природного газу споживачам і продаж природного газу комерційним підприємствам здійснюється через дочірні підприємства ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» і ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Ціна постачання газу для підприємств теплової енергетики у 2021 році складатиме 7,42 грн за один кубометр для населення (із ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи), решта від загальної вартості газу буде оплачуватися за рахунок дотації з державного бюджету.


Затвердили міську цільову програму розвитку інвестиційної діяльності комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» на 2021-2022 роки. Мета Програми - заміна застарілого енергоємного насосного обладнання ІІ-го і ІІІ-го водопідйому на нове енергоефективне із встановленням шаф керування та заміною запірної арматури з метою оптимізації роботи. Очікувані результати від реалізації програми: скорочення енергоспоживання КП ВУВКГ на 638,743 тис. кВт/рік; витрат на експлуатацію системи водопостачання на 287 тис. грн/рік, зменшення викидів СО2 у навколишнє природнє середовище на 620,5 т/рік. Загальний обсяг фінансування ресурсів, необхідних для реалізації програми – 19,5 млн грн, зокрема: 1,7 млн  грн (2021 рік), 250 тис. грн (2022 рік) - кошти бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади; 17,5 млн грн - кошти (НЕФКО). 


Начальник юридичного відділу Олена Таран доповіла про внесення змін до Регламенту Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області; про внесення змін до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів міською радою на 2021 рік; про порядок розроблення міських цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання.


Затвердили Положення про громадську раду при Горішньоплавнівській міськраді, Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Горішньоплавнівській міській раді Кременчуцького району Полтавської області в новій редакції.


Депутати міської ради опрацювали й ухвалили Порядок виплати винагород спортсменам – чемпіонам та призерам чемпіонатів України, Європи та світу з олімпійських видів спорту, чемпіонам та призерам Європейських,  Олімпійських, Паралімпійських ігор та їх тренерам. Винагороди за високі спортивні результати на чемпіонатах України, змаганнях міжнародного рівня виплачуються одноразово: спортсменам міста, які зайняли І-ІІІ місце у складі збірних команд України на Європейських, Олімпійських, Паралімпійських  іграх; спортсменам міста, які завоювали право виступати на Олімпійських, Паралімпійських іграх; спортсменам міста, які зайняли І-ІІІ місце у складі збірних команд України на офіційних міжнародних змаганнях з олімпійських видів спорту, видів спорту людей з інвалідністю; спортсменам міста, які зайняли І-ІІІ місце на чемпіонатах України з олімпійських видів спорту, видів спорту людей з інвалідністю; спортсменам міста, яким присвоєно почесне звання „Майстер спорту України”, „Майстер спорту України міжнародного класу”, „Заслужений майстер спорту України”; тренерам спортсменів, які брали безпосередню участь у підготовці спортсменів (команди) до офіційних змагань з олімпійських видів спорту, видів спорту людей з інвалідністю, Європейських, Олімпійських, Паралімпійських  іграх та змаганнях видів спорту людей з інвалідністю. Виплата до 100 % здійснюється за вище виборене призове місце на чемпіонатах України, на змаганнях міжнародного рівня та за інші призові місця, зайняті на тому ж змаганні, не більше 10 % сум, визначених у таблиці граничних розмірів грошових винагород спортсменам – чемпіонам та призерам чемпіонатів України, Європи та світу з олімпійських видів спорту, видів спорту людей з інвалідністю, чемпіонам та призерам Європейських, Олімпійських, Паралімпійських  іграх та їх тренерам. Спортсменам виплачується одноразова грошова винагорода за виконання нормативів відповідно до Єдиної спортивної класифікації України, а саме: норматив майстра спорту України, майстра спорту України міжнародного класу та заслуженого майстра спорту України після присвоєння спортсменам почесного звання „Майстер спорту України”, „Майстер спорту України міжнародного класу” та „Заслужений майстер спорту України”. Ведучий тренер-викладач або декілька тренерів разом, які брали безпосередню участь у підготовці спортсмена, отримують до 50% від винагороди учня-спортсмена; перший тренер до 30%.


Затвердили Програму сприяння управлінню Державної казначейської служби України у м. Горішніх Плавнях Полтавської області в покращенні умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на 2021 рік.


Розглянули й погодили програму «Фінансова підтримка комунального підприємства «Горішньоплавнівська госпрозрахункова  поліклініка»   та здійснення внесків до його статутного капіталу  на   2021-2023  роки». Для забезпечення виконання статутних завдань із метою покращення умов для надання якісних медичних послуг населенню Горішньоплавнівської територіальної громади комунальне підприємство «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» потребує залучення додаткового фінансування, яке сприятиме стабілізації його фінансово-господарської діяльності та оновленню матеріально-технічної бази. Орієнтовний обсяг фінансування програми на 3 роки складає 150 тис. грн. 


Внесли зміни до прейскуранта цін на платні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні». Затверджено вартість послуги з проведення гістологічного дослідження операційного та біопсійного матеріалу – 250 грн; послуги з перебування громадян (за їх бажанням) у медичному закладі в палаті поліпшених умов – 550 грн за 1 ліжко-день із ПДВ; послуги УЗД поверхневих структур – 81 грн;  послуги УЗД плечового суглобу – 149 грн; послуги УЗД легень – 104 грн.


Начальник відділу економічного аналізу та контролю департаменту економічного розвитку та ресурсів Віта Пятіна прокоментувала проєкти рішень, що стосуються місцевих податків і зборів. Ставки місцевих податків для громад Східного та Дмитрівського старостинських округів приведено у відповідність до норм чинного законодавства. Ставки єдиного податку, встановлені для нашої територіальної громади, є найнижчими в Полтавській області та складають для платників І групи – від 3% до 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для платників ІІ групи – від 1% до 10% мінімальної заробітної плати. Ставки податку на нерухоме майно складають 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 кв. м бази оподаткування, визначеної законом, для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості (їх часток) зменшується для квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. м; для житлових будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. м; для різних типів об’єктів житлової нерухомості (їх часток) у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку (їх часток) - на 180 кв. м. Відповідно до рішення Горішньоплавнівської міської ради на 100 відсотків звільняються від сплати цього податку об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, офіційний нарахований середньомісячний дохід за звітний рік яких не перевищує мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня звітного року; господарські будівлі (сараї (хліви), гаражі, літні кухні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, сміттєзбірники, альтанки, що перебувають у власності громадян. Відкориговано розмір деяких ставок земельного податку та орендної плати за землю. Із метою залучення інвесторів для розміщення супер- і гіпермаркетів із загальною площею більше 1000 кв. м встановлено ставку податку 4 %, для розміщення супермаркетів із загальною площею до 1 000 кв. м - 6 %. Із метою здійснення впливу на безвідповідальних забудовників встановлено ставку податку 12 %, у разі, якщо об’єкт будівництва не введено в експлуатацію протягом 6 років із дня підписання договору користування землею при отриманні користувачем земельної ділянки вперше. До введення об’єкту в експлуатацію, але не більше 3 років, встановлюється пільгова ставка 1%, більше 3 років - ставка встановлюється згідно з призначенням земельної ділянки. Також у бік збільшення відкориговано ставки орендної плати для розміщення банківських, кредитних, фінансових установ, ломбардів, розміщення пунктів прийому металобрухту, аптечних закладів, для експлуатації та обслуговування автозаправних станцій, автомобільних мийок, для експлуатації та обслуговування станцій та пунктів технічного обслуговування й ремонту транспортних засобів тощо.


Заступник начальника фінансового управління Ірина Артемчик прокоментувала проєкт рішення про здійснення запозичення до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Вирішили здійснити місцеве внутрішнє запозичення до бюджету Горішньоплавнівської міської   територіальної громади з метою фінансування робіт із реконструкції вул.Миру (від просп. Героїв Дніпра до вул. Строни) шляхом відкриття кредитної лінії до 22 млн грн строком запозичення до 5 років. Відсоткова ставка за користування кредитними коштами – змінювана, визначається за розміром індикативної ставки UIRD (український індекс ставок за депозитами фізичних осіб у гривні строком на 12 місяців), збільшеної на маржу у розмірі 4 % річних. Максимальний розмір відсоткової ставки за кредитом не може перевищувати 25% річних. 


Внесли зміни до рішення Горішньоплавнівської міської ради від 22 грудня 2020 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2021 рік». Загальний обсяг видатків бюджету збільшено на 3,7 млн грн. За рахунок вільного залишку загального фонду збільшено фінансування виконавчому комітету на 355 тис. грн на виконання  міської Комплексної програми  профілактики злочинності та правопорушень,    Програми сприяння управлінню Державної казначейської служби України у м.Горішніх  Плавнях Полтавської області в покращенні умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів та Програми  забезпечення   пожежної та техногенної безпеки   та Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки Горішньоплавнівської територіальної громади; управлінню охорони здоров’я -  на 47 тис. грн (внески до статутного   капіталу комунальному підприємству «Горішньоплавнівська  госпрозрахункова поліклініка»). За рахунок додаткової дотації з державного бюджету   місцевим бюджетам  на утримання  закладів освіти та охорони здоров’я збільшено видатки на 2,8 млн грн. За рахунок   збільшення дохідної частини спеціального фонду на 490 тис. грн збільшено видатки Департаменту  житлово-комунального господарства на догляд за зеленими насадженнями. Здійснюється пересування асигнувань з резервного фонду на суму 300 тис. грн Управлінню соціального захисту населення для виконання робіт із монтажу автоматичної системи пожежної сигналізації у приміщенні ТЦСО «Калина». 


Заступник начальника фінансового управління поінформувала депутатів міської ради, що резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади затверджено в обсязі 3 млн грн.


Депутати Горішньоплавнівської міської ради розглянули й погодили 4 питання цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці; 10 питань приватизації і обліку комунального майна, 7 житлових питань, 16 питань поновлення прав користування земельними ділянками, 89 питань архітектури і містобудування. На завершення пленарного засідання Дмитро Биков закликав депутатів пройти вакцинацію проти COVID-19 особисто й провести широку інформаційно-просвітницьку роботу з виборцями щодо наявних можливостей імунізації.