Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

28.07.2021, 08:20

27 липня 2021 року відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова.

Роботу засідання розпочали із розгляду питання щодо кількості звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за І півріччя 2021 року порівняно з І півріччям 2020 року. Зокрема, завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Інна Кривонос зазначила, що упродовж І півріччя 2021 року до виконавчого комітету надійшло 618 звернень (за відповідний період минулого року їх було 620). Усього з урахуванням колективних звернень звернулося 1424 громадяни (у 2020 році їх було 847). Мешканцями було порушено 629 питань із різних сфер життєдіяльності міста (проти 623 у 2020р.). Із зазначеної кількості звернень позитивно вирішено 397 питань (64 % від загальної кількості звернень), на 198 звернень заявникам надано аргументовані роз’яснення.

Авторами 34 звернень були громадяни, які мають встановлені законодавством пільги, а саме: інваліди війни, учасники війни та бойових дій, багатодітні сім’ї, одинокі матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки (у 2020 році також їх було 34). 

Найбільш актуальними у зверненнях є питання: соціального захисту (57,8 % проти 56%); комунального господарства (20,2% проти 18,7%); житлова політика (6,1 % проти 7,9 %); земельні відносини (3,8% проти 1,2 %); забезпечення дотримання законності та охорона правопорядку (2,9 % проти 2,7%).

Протягом звітного періоду дещо збільшилася кількість колективних звернень, їх надійшло 26, у 2020 році таких звернень було 22. Колективні звернення (зокрема електронні петиції) стосувалися питань комунального господарства, благоустрою міста, соціальної допомоги та захисту громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Через органи влади вищого рівня впродовж І півріччя 2021 року було отримано 104 звернення, у 2020 році їх було 80. Переважна кількість питань, які хвилювали мешканців територіальної громади, стосувалася надання пільг та призначення субсидій, комунального господарства.


У розділі питань гуманітарного та соціального напрямів заслухали інформацію начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марини Горбенко про роботу по соціально-правовому захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у м. Горішні Плавні станом на 01 липня 2021. На обліку перебуває 79 дітей, з них 15 дітей-сиріт, 62 дитини, позбавлені батьківського піклування, та 2 дитини, які залишилися без батьківського піклування. Ці діти влаштовані: 54 дитини в сім’ях родичів, які взяли дітей під опіку/піклування; 13 дітей  у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; 4 дітей у спеціалізованому будинку дитини; 1 дитина навчається у професійно-технічному закладі на повному державному забезпеченні; 2 дітей тимчасово перебувають у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради Полтавської області; 4 дітей тимчасово влаштовані у сім’ї родичів/знайомих до вирішення питання їх влаштування під опіку/піклування; 1 дитина перебуває у патронатній сім’ї. До сімейних форм виховання влаштовано 87 % дітей. 

У місті 10 дітей, які втратили одного або обох батьків, отримують пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» в Головному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області. Дітям, які проживають у сім’ях опікунів/ піклувальників, прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу призначається державна допомога. Станом на 30 червня 2021 розмір допомоги на підопічних дітей становив 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Державна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, станом на 30.06.2021 становила: для дітей віком до 6 років – 4802,50 грн (якщо у дитини інвалідність – 6723,50 грн), від 6 до 18 років – 5987,50 грн, для дітей з інвалідністю – 8382,50 грн.

У м. Горішні Плавні проживає 61 підопічна та 9 прийомних дітей, на утримання яких виплачується державна допомога в Управлінні соціального захисту населення за рахунок субвенції державного бюджету до місцевого бюджету своєчасно та в повному обсязі. Упродовж навчального року 47 учнів вищеназваної категорії були забезпечені безоплатним гарячим харчуванням в навчальних закладах вартістю 16 гривень. 4 вихованці закладів дошкільної освіти, які мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, отримують безоплатне харчування, одноденна вартість якого становить 40 грн. Щорічно, до початку нового навчального року, загальноосвітні школи забезпечують таких дітей шкільною або спортивною формою. До початку нового 2020-2021 навчального року надано матеріальну допомогу (придбано спортивну та шкільну форми) 40 дітям відповідної пільгової категорії на суму 40 000 грн. 

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» двічі на рік проводить поглиблений медичний огляд дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у м. Горішні Плавні. Проте медичні огляди дітей зараз призупинені у зв’язку із поширенням захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19. 7 учнів у червні 2021 безкоштовно були оздоровлені у пришкільних таборах. У 2021 році для підопічних та прийомних дітей Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» надав безкоштовно 25 путівок для оздоровлення у ДСОЦ «Горизонт». 6 дітей відпочивали в ОТ «Артек» (Київська область), 1 дитина – у ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), путівки надані управлінням молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації безкоштовно.

Пріоритетними формами влаштування дітей, які залишилися без батьків, є сімейні: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. За І півріччя 2021 року 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, була усиновлена іноземними громадянами; 1 дитина усиновлена вітчимом у шлюбі. Усиновителі, які усиновлюють дитину з державного дитячого закладу,   отримують допомогу при усиновленні, незалежно від віку дитини, як при народженні дитини, та оплачувану відпустку 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) для адаптації дитини в новій сім’ї, якщо усиновлена дитина старше 3-х років.    

Станом на 01 липня 2021 в м. Горішні Плавні діє 2 прийомні сім’ї, у яких виховується 2 прийомних дітей та 1 особа з числа дітей-сиріт, та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 6 дітей. Прийомні батьки та діти охоплені соціальним супроводженням та знаходяться на постійному контролі служби. 

Рішенням виконкому утворили місцеву комісію з питань формування пропозицій щодо потреби у субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні,   будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа і затвердили положення про неї. Розглянули низку питань про надання статусу дитині, про встановлення опіки, про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла малолітніх дітей.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з липня 2021 року двома малюками.

Надали Департаменту житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області дозвіл на видалення зелених насаджень (3 дерева) на перехресті вулиць Миру й Конституції.

Внесли зміни в додаток до рішення виконкому від 20.10.2020р. № 282 «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021 рік» що стосуються відділу культури, спорту і туризму та ЦДтаЮТ.

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 за 2020 рік та за І квартал 2021 року доповів директор Сергій Хряпа. За результатами діяльності у 2020 році КЖРЕП №1 був отриманий прибуток 682 тис. грн (у 2019 році прибуток складав 6 тис. грн). Фактичний фінансовий результат набагато менший, оскільки дохід від реалізації розрахований, виходячи з нарахованих послуг з управління багатоквартирним будинком, а не отриманих коштів від населення. За 2020 рік фактичний фінансовий результат – збиток у розмірі 146,8 тис. грн.

Аналіз виконання фінансового плану на 2020 рік свідчить про таке: загальна сума доходів (з врахуванням амортизації житлового фонду) запланована на рівні 37 709 тис. грн, а фактично отримано 38 295 тис. грн, що складає 101,6% від запланованої суми; загальна сума витрат запланована на рівні 37 592 тис. грн, а фактична сума витрат 37 613 тис. грн, що складає 100,1% від запланованої суми; у результаті фінансово-господарської діяльності у 2020 році при запланованій сумі чистого прибутку на рівні 117 тис. грн фактично отримано прибуток у сумі 682 тис. грн.

За І квартал 2021 року КЖРЕП № 1 був отриманий прибуток у розмірі 240 тис. грн (у І кварталі 2020 року прибуток складав 48 тис. грн). Підприємство отримало прибуток в основному за рахунок коригування ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком з 01.11.2020. Фактичний фінансовий результат набагато менший, бо дохід від реалізації розрахований, виходячи з нарахованих послуг з управління багатоквартирним будинком, а не отриманих коштів від населення. За І квартал 2021 року фактичний фінансовий результат збитковий – 515 тис. грн.

У І кварталі 2021 року виконано такі роботи: ремонт 7 під’їздів будинків на суму 170,8 тис. грн; ремонт покрівлі 124 м² на суму 14,5 тис. грн; заміна труб 485 м п. на суму 76,2 тис. грн; заміна запірної арматури 140 шт. на суму 47,2 тис. грн; відремонтовано 44 малі архітектурні форми на суму 4,85 тис. грн; виконано електротехнічних робіт на суму 131 тис. грн.


Директор КП «Міськсвітло» Василь Михайлик доповів про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2020 рік та за І квартал 2021 року. За 2020 рік КП отримало дохід від операційної діяльності на суму 14 038,5 тис. грн,  що більше цього показника у 2019 році на 3,2%. Витрати на виробництво також збільшилися на 3,6%. Матеріальні витрати збільшилися у порівнянні з 2019 роком на 18,6%, витрати на оплату праці – на 12%, відрахування на соціальні заходи – на 10%. Інші витрати також збільшилися на 63,4 %. Розмір доходу від реалізації за 2020 рік у порівнянні з 2019 роком збільшився на 10,2%. Собівартість реалізації збільшилася на 14,3%. Адміністративні витрати в порівнянні з 2019 роком зросли на 6%. Середньоспискова чисельність у 2019-2020 роках складала 37 осіб. Чистий прибуток від фінансово-господарської діяльності в 2020 році склав 109,8 тис. грн, у 2019 році прибуток складав 151,6 тис. грн. У загальній сумі доходу у 2020 році 94,0% займає дохід від надходжень із місцевого бюджету, 6,0% – від власних надходжень (у 2019 році ці показники відповідно складали 93% та 7%).

Аналіз виконання фінансового плану на 2020 рік свідчить про наступне: загальна сума доходів запланована на рівні 13 665,0 тис. грн, а фактично отримано 14 038,5 тис. грн, що більше на 2,7% від запланованої суми; загальна сума витрат запланована на рівні 13 620,0 тис. грн, а фактична сума витрат 13 928,7 тис. грн, що більше на 2,3% від запланованої суми; у результаті фінансово-господарської діяльності у 2020 році при запланованій сумі чистого прибутку на рівні 45,0 тис. грн фактично отримано прибуток у сумі 109,8 тис. грн.

Витрати на виробництво у І кварталі 2021 року в порівнянні з І кварталом 2020 року збільшилися на 31%, матеріальні витрати збільшилися на 2,8%, витрати на оплату праці збільшилися на 7,9%, інші витрати зменшилися на 91,2%. Розмір доходу від реалізації за І квартал 2021 року в порівнянні з І кварталом 2020 року збільшився на 4,7%, собівартість реалізації збільшилася на 6,3%, адміністративні витрати в порівнянні з І кварталом 2020 року зросли на 9%. Середньоспискова чисельність працюючих у І кварталі 2021 року склала 32 особи (у І кварталі 2020 року складала 35 осіб). Прибуток у І кварталі 2021 року склав 2,4 тис. грн, у І кварталі 2020 року прибуток складав 11,2 тис. грн.

У загальній сумі доходу в І кварталі 2021 року 98,3% займає дохід від надходжень із місцевого бюджету, 1,7% – від власних надходжень (у І кварталі 2020 року ці показники відповідно складали 96% та 4%). Дохід від операційної діяльності з технічного обслуговування електромереж збільшився в І кварталі 2021 році в порівнянні з І кварталом 2020 року на 30,6% у зв’язку із передачею на баланс підприємства мереж зовнішнього освітлення Дмитрівського та Східного старостинських округів (кількість світлоточок – 235 шт., протяжність лінії – 21 км). Витрати також збільшились – на 31%; дохід від операційної діяльності по парку культури та відпочинку в І кварталі 2021 року в порівнянні з І кварталом 2020 року збільшився на 30,1%, витрати також збільшилися на 30,9%. 

Зокрема Василь Михайлик зазначив, що витрати на споживання електроенергії світильниками LED – 2720 шт. – складають за рік 2 млн 213 тис. грн, при моделі світильників із натрієвими лампами складали б  5 млн 533 тис. грн (економія коштів за рік – 3 млн 320 тис. грн). Директор порівняв кількість спожитої електроенергії у 2012 році із 2021 роком: травень 2012 – 2177 точок – 69231 кВт/год; травень 2021 – 4678 точок – 48375 кВт/год. 


Члени виконкому розглянули питання про уповноваження посадових осіб складати протоколи про адміністративні правопорушення, затвердивши перелік посадових осіб, які уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення: відділ захисту прав споживачів та розвитку споживчого ринку; служба у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики; ОСББ; громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта»; житлово-експлуатаційні підприємства міста усіх форм власності; КВП «Теплоенерго» м.Горішні Плавні; КП «Міськсвітло»; КП «СпецЕко»; Департамент ЖКГ; ОСН; голови садових та гаражних товариств; Управління містобудування та земельних відносин; громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Рота охорони»; відділ з питань забезпечення діяльності ЦНАПу; ПП «Міськліфт».