Про офіційне працевлаштування

8.09.2021, 11:09

У серпні 2021 року робочою групою з питань легалізації заробітної плати та найманої робочої сили в м. Горішні Плавні було перевірено 13 торгівельних майданчиків щодо додержання чинного законодавства при використанні найманої робочої сили. Під час перевірки було виявлено, що 6 суб’єктів підприємницької діяльності використовують працю найманих працівників з порушенням норм трудового чинного законодавства. Всі порушники були запрошені на засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску, стипендій та інших соціальних виплат; з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили. Після заслуховування представників бізнесу, робочою комісією були винесені відповідні рішення. 


Підприємства, установи, організації та громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.


Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Такі явища, як зарплата в “конвертах” та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.


Здебільшого проблемні питання щодо легалізації заробітної плати виникають у суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб. Тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.


Тому хотілось б звернутись до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи подали повідомлення про працевлаштування до податкової та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.


Крім того, всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свої офіційні доходи, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.

         

Заступник начальника Головного управління

Пенсійного фонду України

в Полтавській області Оксана МИСИК