Засідання громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді

17.09.2021, 11:40

16 вересня у великій залі міської ради за участі заступника міського голови Надії Угнічевої відбулося засідання громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді. Участь у роботі засідання взяли представники інститутів громадянського суспільства - члени громадської ради. На засідання було запрошено начальника відділу освіти Лілію Щербину, начальника управління охорони здоров’я Віктора Дудника, начальника відділу інформаційної та внутрішньої політики Світлану Шеремет, ЗМІ. Вела засідання голова громадської ради Наталія Тягай.  

Члени ради розглянули й обговорили питання порядку денного. Заслухали звіт начальника відділу освіти Лілії Щербини про готовність закладів освіти до нового навчального 2021-2022 року. Лілія Щербина повідомила, що з 16.08.2021 по 31.08.2021 року  здійснено перевірку стану готовності закладів освіти до початку 2021-2022 навчального року. У 2021-2022 навчальному році в Горішньоплавнівській територіальній громаді функціонуватиме 19 закладів освіти, серед яких 10 закладів дошкільної освіти (ЗДО) та 2 дошкільних підрозділи у складі двох філій, 7 закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), із них 1 опорний заклад - Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка, що має у своєму складі 3 філії: «Салівська початкова школа», «Григоро-Бригадирівська ЗОШ І-ІІ ступенів», «Солошинська початкова школа»; 1 заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості», 1 Інклюзивно-ресурсний центр. У ЗДО виховується 1523 дітей, у школах навчається 5 402 учні у 210 класах. Позашкільна освіта дітей   здійснюється через діяльність ЦД та ЮТ, де відкрито 25 гуртків (64 навчальні групи) із загальною кількістю 1030 вихованців. Продовжує функціонування Інклюзивно-ресурсний центр. Освітній процес організований в умовах карантинних обмежень із неухильним дотриманням протиепідемічних заходів, затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря України №8, 9. У закладах освіти є всі необхідні умови для дотримання учасниками освітнього процесу правил особистої гігієни. Проводиться інформування учасників освітнього процесу з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань та протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19). 76% працівників закладів освіти охоплено щепленням проти COVID-19. На створення освітнього простору Нової української школи (придбання парт та стільців, комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів, підвищення кваліфікації вчителів) виділено близько 1,3 млн грн державної субвенції, а з міського бюджету було спрямовано 1 млн грн. На виконання капітальних та поточних ремонтів, поповнення матеріально-технічної бази використано 12,3 млн грн: із міського бюджету – 9,7 млн грн; кошти Благодійного фонду «Полтавський ГЗК» – 2 млн грн; спонсорські кошти – 661 тис. грн. Усі заклади та установи освіти готові до початку нового навчального року.

Начальник управління охорони здоров’я Віктор Дудник доповів про ситуацію з COVID-19 у територіальній громаді та хід вакцинації. Поінформував, що з початку епідемії в територіальній громаді зафіксовано 3 751 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, 115 летальних випадків. Серед хворих на коронавірусну інфекцію найбільше осіб віком 50-59 років. Серед померлих найбільше осіб віком 70-79 років. За період пандемії було 137 випадків захворювання на COVID-19 серед дітей. Із початку вакцинальної кампанії щеплено 22 038 осіб (11 766 осіб – І доза, 10 272 особи – ІІ дози вакцини). Віктор Дудник звернувся до членів громадської ради з проханням провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу в громадських організаціях щодо можливостей імунізації, поінформував про наявність вакцин від COVID-19,  запросив берегти власне здоров’я та вакцинуватися. 

Голова громадської ради Наталія Тягай від імені членів громадської ради привітала виконавчого директора відділення Національного олімпійського комітету України в місті Горішні Плавні Миколу Шишлікова з почесним званням "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ", що було присвоєне Указом Президента України від 11 вересня 2021 року. Побажала йому здоров’я, натхнення, енергії й подальших успіхів. Виконавчий директор відділення Національного олімпійського комітету України в місті Горішні Плавні Микола Шишліков зауважив, що перемоги на Олімпіаді – командна робота. Висловив вдячність адміністрації міста Горішніх Плавнів міському голові Дмитру Бикову, бізнесмену й меценату Костянтину Жеваго, компанії FERREXPO за вагому фінансову підтримку веслувального клубу «Гірник», подякував тренерам і спортсменам за наполегливість та значні зусилля. 


Доповів членам громадської ради про досягнення спортсменів із Горішніх Плавнів на Олімпійських іграх у Токіо. Із Горішніх Плавнів на XXXІІ Літні Олімпійські ігри поїхали веслувальники, які виступають за місцевий веслувальний клуб «Гірник»: Людмила Лузан, Людмила Кукліновська, Павло Алтухов, Дмитро Янчук, їх тренер Микола Мацапура. Людмила Лузан виграла «бронзу» Олімпіади в індивідуальних заїздах на дистанції 200 метрів і «срібло» в парі з Анастасією Четверіковою в гонці на 500 метрів. Микола Шишліков зазначив, що по завершенню змагань у Токіо спортсменів горішньоплавнівського веслувального клубу "Гірник" від імені Горішньоплавнівської територіальної громади в аеропорту Бориспіль зустрічали міський голова, голова відділення НОК України в Горішніх Плавнях Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, виконавчий директор відділення НОК України в Горішніх Плавнях Микола Шишліков. На честь олімпійців у Горішніх Плавнів на Театральній площі провели урочистий загальноміський захід. Міський голова Дмитро Биков привітав спортсменів, Людмилі Лузан вручив ключі від трикімнатної квартири, учасникам Олімпіади в Токіо - веслувальникам Дмитру Янчуку, Павлу Алтухову, Людмилі Кукліновській - грошові винагороди по 100 тис. грн, їх тренеру Миколі Мацапурі – винагороду 200 тис. грн. На державному рівні Людмилу Лузан було відзначено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, Миколу Мацапуру - орденом «За заслуги» ІІ ступеня.На обласному рівні вручили спортсменам сертифікати на грошові винагороди й індивідуальні м’які іграшки, які зробили діти своїми руками з різних навчальних закладів Полтавщини. Микола Шишліков повідомив, що минулого тижня в фізкультурно-оздоровчому комплексі міста було урочисто відкрито галерею «Спортивна гордість міста», запросив присутніх її відвідати. 


За результатами засідання члени громадської ради взяли розглянуті звіти до відома.