Відкрилася виставка етнографині й колекціонерки Майї Ернст

20.09.2021, 10:35

17 вересня 2021 року в актовій залі Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні відкрилася виставка етнографині й колекціонерки старовинного українського одягу Майї Ернст «Прикраси України».


Вітали на відкритті виставки відому мистецтвознавицю, етнографиню, наукову співробітницю Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.І.Яворницького, колекціонерку українського строю та майстриню з реконструкції прикрас Майю Ернст головний спеціаліст відділу культури, спорту і туризму Марина Сидорчук, директорка Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні Марина Безсмольна.


Вперше у стінах Краєзнавчого музею м. Горішні Плавні експонуються жіночі прикраси із персональної колекції Майї Ернст. Приватна колекція пані Майї налічує декілька тисяч екземплярів. Народні прикраси, жіночі намиста, весільні обручки, святковий одяг та навіть взуття. Старовинні речі Майя Ернст збирає фактично з дитинства, адже є спадковою колекціонеркою у третьому поколінні. Її колекція починалася з етнічних прикрас різних народів. Але через захоплення культурою власної держави зараз основний акцент припадає саме на українські традиційні прикраси.


У кінолекційній залі музею можна побачити намиста, мониста, дукачі, сережки, гердани, хрести, каблучки та навіть три повні етнострої жіночого одягу, що походять з Кременчуцького району, Хоролу та Миргороду. Усього виставка налічує 161 експонат.


Виступи учнів і викладачів ПСМНЗ «Дитяча музична кола» супроводжували захід.


Етнографиня й колекціонерка Майя Ернст подякувала присутнім за те, що завітали на виставку, зауважила, що місто вразило її, побажала, щоб кожен учасник виставки відкрив для себе щось нове або згадав про своїх бабусь. Для бажаючих пані Майя розповіла про прикраси Полтавщини.


Виставка етнографині й колекціонерки Майї Ернст триватиме з 17 вересня до 29 жовтня 2021 року в актовій залі музею.