Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

27.10.2021, 13:39

26 жовтня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради.


Члени виконавчого комітету опрацювали питання гуманітарного та соціального напрямків, підготовлені службою у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, зокрема: про надання неповнолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла дітей, про звільнення громадянки від здійснення повноважень піклувальника над неповнолітньою дитиною-сиротою. Розглянули питання щодо доповнення списку дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з жовтня 2021 року. 


Погодили проєкт рішення про порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» гр. Романченко Валентині Олексіївні – матері 6 дітей – за створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних цінностей. 


Внесли зміни до проєкту рішення про ліміти споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021 рік. Ліміти збільшено відділу культури, спорту і туризму, ПСМНЗ «Дитяча музична школа», інклюзивно-ресурсному центру, КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні», що пов’язано із збільшенням нарахувань, збільшенням площ інше. Ліміти буде збільшено за рахунок перерозподілу коштів у межах затвердженого фінансування.  


Затвердили ліміти споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2022 рік. Відкоригували ліміти для Центру дитячої та юнацької творчості, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, СЗОШ І-ІІІ ступенів №4, КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні», Центру ПМСД м. Горішні Плавні ФАП с.Кияшки, ЗДО «Росинка». 


У блоці питань економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів розглянули й ухвалили проєкти Програми заходів із забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта» у населених пунктах, що входять до Горішньоплавнівської міської територіальної громади, на 2022 рік; Програми забезпечення діяльності КП «Редакція міської газети «Громадська думка» на 2022-2024 роки. Проєкти будуть винесені на розгляд депутатів Горішньоплавнівської міської ради. 


Програма заходів із забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта» спрямована на забезпечення протидії злочинності, створення належного рівня безпеки на території громади, попередження та профілактику правопорушень і передбачає фінансування 3,5 млн грн із міського бюджету на 2022 рік.


Програма забезпечення діяльності КП «Редакція міської газети «Громадська думка» на 2022-2024 роки необхідна для стабільного функціонування комунального підприємства «Редакція міської газети «Громадська думка», поліпшення його матеріально-технічної бази та створення належних умов для якіснішого випуску радіопередач. Націлена на створення умов для всебічного висвітлення політичного, господарського, культурного, економічного, соціального, спортивного життя Горішньоплавнівської територіальної громади шляхом випуску передач міського радіомовлення у FM-форматі з позивним «Радіо «Кварцит», згідно з ліцензією на мовлення, та розміщення відеозаписів визначених рубрик радіо «Кварцит» у YouTube та в соцмережах. Передбачає фінансування 5,3 млн грн із міського бюджету на 2022 рік.


Розглянули питання приватизації та обліку комунального майна, житла, архітектури і містобудування. 


На завершення засідання міський голова Дмитро Биков поінформував членів виконкому про ситуацію із захворюванням на COVID-19 у територіальній громаді. Повідомив: «Кількість хворих на коронавірусну інфекцію стрімко зростає й перевищила пік 1 і 2 хвиль. Динаміка захворюваності вкрай негативна. Серед хворих зростає кількість дітей, лікарні заповнено більш ніж на 60%, збільшується кількість кисне залежних хворих, завантаженість медичних працівників зашкалює, зростає кількість померлих, серед яких є молоді люди. Лікарня потребує деяких дороговартісних ліків. Я звернувся за допомогою до Костянтина Жеваго, голови правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса із проханням допомогти у придбанні ліків для допомоги хворим у критичному стані. Із 26 жовтня учнів 5-11 класів переведено на дистанційне навчання. Нас турбує зростання хворих на COVID-19 серед дітей. Сьогодні далеко не всі діти мають можливість гарно харчуватися й не всі мають гарний імунітет. Медичні працівники стверджують, що стійкий ефект від щеплення досягається тільки через місяць після вакцинування ІІ дозою. У нашій громаді  було створено належні умови для імунізації. Ми втратили час на здобуття колективного імунітету». Міський голова звернувся до членів виконавчого комітету, ЗМІ із проханням роз’яснювати ситуацію в газетах, на телебаченні, радіо, у колективах на своїх робочих місцях.