Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

19.01.2022, 15:59

18 січня у великій залі міської ради відбулося засідання сімнадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Вів засідання міський голова Дмитро Биков, участь у роботі взяли 26 депутатів.У ході урочистої частини Дмитро Биков вручив Подяку міського голови за багаторічну сумлінну працю в освітній галузі, високий професіоналізм і відданість справі, вагомий внесок у справу виховання підростаючого покоління та з нагоди 50-річного ювілею колективу закладу дошкільної освіти «Дзвіночок». Також із нагоди свята подяки міського голови були оголошені за плідну педагогічну діяльність, якісне виконання посадових обов’язків працівникам ЗДО «Дзвіночок»: завідувачу Валентині Онищенко; вихователю Ірині Курмановій; шеф-кухарю Світлані Кругляк; машиністу з прання білизни та ремонту спецодягу Таїсії Калько.
Розглянули питання житлово-комунального господарства та будівництва, зокрема внесли зміни до додатку Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021-2023 роки. На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури територіальної громади на 2022 рік виділено 36,3 млн грн. 
Затверджено Програму з будівництва об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. Виділено 4,5 млн грн на проєкти: капітальний ремонт  спортивної зали ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, капітальний ремонт вхідної групи і фасаду І поверху будівля закладу охорони здоров’я по вул. Миру, 10-А, будівництво спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на території ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, капітальний ремонт частини приміщення ЗДО «Казка» компенсуючого типу, реконструкцію вхідної групи будівлі патологоанатомічного відділення КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні».  
Ухвалили проєкт рішення про виділення коштів для надання депутатами міської ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам. Для надання депутатами Горішньоплавнівської міської ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам у 2022 році передбачили всього 680 тис. грн із розрахунку 20 тис. грн на кожного депутата. Матеріальна допомога буде надаватися малозахищеним громадянам відповідно до Порядку надання разової грошової допомоги з бюджету міської громади в новій редакції, затвердженого рішенням п’ятнадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання від 14.12.2021.Затвердили ряд проєктів рішень, підготовлених відділом з питань забезпечення діяльності центру надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради, зокрема: переліку послуг, які надаються через ЦНАП. Погодили підписання угоди про співпрацю між Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та Горішньоплавнівською міською радою Кременчуцького району Полтавської області. Сторони погодили спільну діяльність під час надання адміністративних послуг із метою конструктивної співпраці у сфері соціального захисту та пенсійного забезпечення, підвищення життєвого рівня і створення передумов реалізації прав застрахованих осіб та одержувачів пенсійних виплат.
Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали проєкти рішень і затвердили розміри статутних капіталів комунальних підприємств і нові редакції статутів КП ВУВКГ, КП «СпецЕко», КП «Вічність».
Розглянули й ухвалили фінансові питання. Внесли зміни до рішення 3 сесії Горішньоплавнівської міської ради від 22 грудня 2020 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2021 рік». Загальний обсяг видатків бюджету збільшено на 59,6 млн грн за рахунок субвенції з державного бюджету (400 тис. грн) на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Також за рахунок субвенції з державного бюджету (59,2 млн грн) на погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». 
Внесли зміни до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. За поданням головних розпорядників коштів вносяться окремі зміни в розрізі програмної, економічної класифікації видатків. Шляхом пересування коштів 790 тис. грн спрямовано на код класифікації видатків бюджету «Надання дошкільної освіти», 758 тис. грн – на код «Будівництво медичних установ і закладів». Резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади затверджено в розмірі 6 млн грн.
У ході пленарного засідання депутати також опрацювали питання житла, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування, організаційні питання.
На завершення сесії міський голова Дмитро Биков подякував депутатам за плідну роботу. Також зауважив, що в Україні розпочинається нова хвиля коронавірусної хвороби, що спричинена новим штамом вірусу «Омікрон». Новий штам викликає серйозне занепокоєння через велику швидкість передачі вірусу, є особливо небезпечним для нещеплених людей. Очільник громади зазначив, що в територіальній громаді імунізація двома дозами вакцини знаходиться на рівні 50%. «Прошу вас, використовуючи свій авторитет, знання та досвід, провести роз’яснювальні бесіди з виборцями щодо щеплення від ковіду. Закликаю всіх не зволікати із отриманням базового курсу вакцинації, «бустерної дози», адже це єдина можливість вберегтися від небезпечних наслідків коронавірусної хвороби. Це є особливо важливим для літніх людей та людей із супутніми хронічними хворобами. У разі інфікування базовий курс щеплення допоможе зберегти життя, а бустерна доза допоможе поновити існуючий захист організму», - наголосив міський голова.