Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

25.01.2022, 15:03

25 січня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради під головуванням міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. 

Члени виконавчого комітету опрацювали проєкт рішення про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2021 рік. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Лілія Ященко поінформувала, що у 2021 році до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1379 звернень, із них 1169 звернень надійшло поштою, 202 – через органи влади, 2 – засобами телефонного зв’язку, 5 – петицій, 1 – через уповноважену особу. На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» № 211 від 11 березня 2020 року та на підставі доручення регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області № 3/2020 від 13 березня 2020 року, особисті прийоми громадян тимчасово припинено. У виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради створено належні умови прийому громадян дистанційно, забезпечено своєчасний розгляд пропозицій, скарг та звернень. Усього з урахуванням колективних звернень (зокрема електронних петицій) до місцевої влади звернулося 2635 громадян. Мешканцями порушено 1409 питань із різних сфер життєдіяльності міста. Із зазначеної кількості звернень позитивно вирішено близько 70 % від загальної кількості звернень, на інші звернення заявникам надано аргументовані роз’яснення. Серед звернень найбільш актуальними є питання соціального захисту – 57,6 %; комунального господарства – 17 %; житлової політики – 6,6 %; земельних відносин – 4 %; діяльність органів місцевого самоврядування – 2,8 %; охорони здоров’я та забезпечення дотримання законності, охорони правопорядку – 2,3 %; транспорту і зв’язку 1,2%. 

Розглянули питання соціальної сфери, доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з січня 2022 року.

Про виконання заходів міської цільової програми «Бюджет участі Горішньоплавнівської міської територіальної громади Полтавської області на 2017-2022 роки» прозвітувала директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова. Повідомила, що конкурс громадських проєктів проводиться п’ятий рік поспіль. Із 2017 по 2021 рік реалізовано 10 громадських проєктів на загальну суму – 2,6 млн грн. Із громадської ініціативи за рахунок бюджетних коштів впроваджено  3 проєкти для дітей із інвалідністю: «Творчо-ігровий простір для дітей з інвалідністю», «Ігровий майданчик для діток з особливими потребами», «Арт-Еко-пандус для дітей з інвалідністю». За адресою вул. Гірників, 17 було відремонтовано приміщення, закуплено комп’ютер, міністудію для виготовлення мультфільмів, меблі. Улаштовано пандус для безперешкодного доступу людей з інвалідністю до приміщення. У міському парку для відпочинку зведено ігровий майданчик для дітей з інвалідністю, який включає 12 елементів. У рамках Бюджету участі реалізовано 3 спортивних проєкти: «Реконструкція дитячого майданчика та спортмайданчика», «Настільний теніс у м. Горішні Плавні», «Молодь обирає спорт». Встановлено майданчики для спорту в м. Горішні Плавні по вул.Першопрохідців, 3 та у с. Келеберді; у спортивній залі Вищого професійного будівельно-гірничого училища по вул. Строни облаштовано залу для тренувань та проведення змагань із настільного тенісу. За проєктом «Молодіжний подих старому району» по вул.Молодіжній, 1 встановлено ігровий та 3 спортивні комплекси. А в районі просп. Героїв Дніпра, 37 і 40 встановлено парклети, здійснено благоустрій – проєкт «Подарунок місту – новий життєвий простір мешканцям». Для учнів початкових класів школи № 2 за рахунок впровадження проєкту «Обладнання кабінету початкової школи ЗОШ №2 за європейськими стандартами» виконано ремонт кабінету, встановлено парти-трансформери, закуплено мультимедійний комплект. Результатом впровадження проєкту «Майданчик для вигулу та дресирування собак» стало створення в місті двох майданчиків для вигулу та дресирування собак по вул. Конституції та вул. Соборній. Спільними зусиллями активних громадян і органів місцевого самоврядування було реалізовано цікаві та корисні для територіальної громади ініціативи. У 2021 році небайдужі містяни також подали на розгляд проєкти, три з яких перемогли в ході відкритого голосування. Із міського бюджету виділено 1,2 млн грн на їх реалізацію. Проєкти мають спортивний та ігровий напрями.

Ухвалили проєкт Програми фінансової допомоги військовій частині 3059 Національної гвардії України на 2022 рік. Програма розроблена у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Бюджетного кодексу України з метою покращення соціально-побутових умов та потреб військовослужбовців, налагодження цивільно-військового співробітництва з командуванням військової частини Національної гвардії України. Передбачили загальний обсяг фінансових ресурсів у розмірі 150,8 тис. грн. Кошти будуть спрямовані на придбання меблів у солдатську їдальню. 

Директор Центру ПМСД м. Горішні Плавні Аліна Ковпак доповіла про результати фінансово-господарської діяльності Центру за 2021 рік. Зазначила, що станом на 31.12.2021 усього підписано 48 819 декларацій, що становить 85% від наявного населення. Упродовж 2021 року на 100% виконано програму протидії захворюванню на туберкульоз в м. Горішні Плавні; програму замісної підтримуючої терапії; міську програму оренди житла; програму стимулювання кращих за професією медичних працівників І-ІІ рівнів надання медичної допомоги. Аліна Ковпак повідомила, що штатна чисельність підприємства сформована відповідно до чинного законодавства та обсягів фінансових ресурсів. Середній вік медичного персоналу становить 54 роки. У поліклініці медичний персонал передпенсійного віку складає 22,1%, пенсійного віку – 39,6%, середнього віку – 30,8%, молоді кадри – 7,5%. Видатки на оплату комунальних послуг за 2021 рік склали 2 млн грн та збільшилися   порівняно з 2020 роком на 37% у зв’язку з добровільним приєднанням Григоро-Бригадирівської сільської територіальної громади до Горішньоплавнівської міської територіальної громади з центром у м. Горішні Плавні. Перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі не відбулося. У 2021 році підприємством придбано два електрокардіографи – на суму 73 тис. грн; стерилізатор паровий – 250 тис. грн; дефібрилятор монітор – 125 тис. грн; терапевтичний комплект – 50 тис. грн. За рахунок коштів Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» закуплено концентратор кисневий –20 тис. грн; п’ять холодильників - 100 тис. грн; медичне обладнання та медичну апаратуру – 700 тис. грн. Проведено капітальні ремонти будівлі Центру ПМСД м.Горішні Плавні; амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Григоро-Бригадирівки, де облаштовано свердловину, установлено насоси для подачі холодної води; амбулаторії с. Келеберди; замінено гаражні ворота станції швидкої допомоги. Аліна Ковпак поінформувала, що на додаткове преміювання лікарів у розмірі 15% від посадового окладу та середнього медичного персоналу в розмірі 10% від посадового окладу протягом 2021 року було виділено з бюджету 1 млн грн. Для виплати доплат медичним та іншим працівникам, що безпосередньо зайняті в ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2021 рік виділено з бюджету 1 млн грн. Директор Центру ПМСД м. Горішні Плавні від імені медичних працівників, пацієнтів подякувала міському голові Дмитру Бикову, Костянтину Жеваго за фінансову підтримку. 

Члени виконавчого комітету звіт директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2021 рік взяли до відома. Дмитро Биков подякував директору Центру ПМСД Аліні Ковпак, усьому трудовому колективу за сумлінну роботу. Відзначив, що навантаження на медичних працівників поліклінічної служби стрімко зростає, особливо в період пандемії COVID-19.