Пенсійний фонд інформує

26.01.2022, 14:43

Звертаємо увагу, що на сьогодні вагоме значення має страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. Проблема неформальної економіки і незадекларованої праці є однією із потужніших перешкод для України у забезпеченні гідної праці і високих темпів зростання.

Фізичним особам-підприємцям, які почали свою діяльність ще до 2004 року для призначення пенсії потрібні не тільки дані персоніфікації, а і довідка про сплату страхових внесків від Пенсійного фонду (у разі перебування на загальній системі оподаткування) та/або довідка про систему оподаткування та сплату внесків від Державної податкової служби (для спрощеної системи оподаткування).

Ці довідки складаються за даними паперових справ, які зберігаються у фондах. І як сумно, коли відкриваєш такі справи, а підтвердити стаж підприємця немає підстав: відсутні документи про нарахування та сплату внесків за деякі періоди або така особа взагалі вирішила проігнорувати похід та надання потрібної інформації до Пенсійного фонду на той час.

Ще одна проблема — невірно подані або взагалі неподані дані до електронного реєстру застрахованих осіб. Тому, прошу завчасно звернути увагу на те, яка саме інформація в наявності в паперових фондах та в електронному реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд та своєчасно їх відкоригувати або, у разі відсутності, надати. А це не просто 

звіти та цифри! Це дані для зарахування майбутнього стажу Вам, шановні роботодавці, і Вашим робітникам! 

Нагадаємо, що згідно ст.26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 1 січня 2022 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності 29 років страхового стажу. 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» мінімальна заробітна плата з 1 грудня 2021 року складає 6500 грн. , а для зарахування стажу “місяць за місяць” потрібен бути сплачений мінімальний страховий внесок в розмірі 1430 грн. (6500 х 22%).

Контролювати сплату єдиного внеску, період загального страхового стажу та отримати багато іншої корисної інформації з соціального і пенсійного забезпечення за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) можна дистанційно – через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).