Інформація для власників жилих приміщень, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб

6.04.2022, 08:55

Інформація для власників жилих приміщень, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб

Що потрібно зробити власникам житла, щоб отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333

1. Внести інформацію про житлове приміщення до Реєстру жилих приміщень (далі- Реєстр), доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) одним із способів:

- самостійно зареєструватися та внести відомості про житлове приміщення до вебресурсу «Прихисток» https://prykhystok.gov.ua;

- звернутися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) та надати відомості про житлове приміщення для занесення їх до Реєстру та вебресурсу «Прихисток» (для тих, у кого немає доступу до мережі Інтернет).

2. Звернутися в ЦНАП (адреса: проспект Героїв Дніпра, 40) не пізніше наступного дня після поселення ВПО із заявою про розміщення ВПО (заповнюється на місці), у якій зазначаються дата поселення та прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб.

З собою мати:

• паспорт;

• ідентифікаційний код;

• документ, що підтверджує право власності на житло;

• копії документів, що посвідчують особу кожної з розміщених ВПО;

• копії довідок про взяття на облік ВПО.


Власник жилого приміщення зобов’язаний в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати у ЦНАП заяву про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

3. Для отримання компенсації щомісяця (до 5-го числа) подавати заяву в ЦНАП за встановленим зразком щодо кількості днів та кількості осіб, які проживали в попередньому місяці. 

Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету міської ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей із відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО.

Власники житла, включеного до Реєстру, щомісяця (до 20-го числа) отримують на свій банківський рахунок компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО із розрахунку 14,77 грн за кожний день проживання за одну особу.

Зверніть увагу, що компенсація витрат за тимчасове розміщення ВПО виплачується за умови відсутності заборгованості власника житла за житлово-комунальні послуги.