На засіданні 23 сесії Горішньоплавнівської міської ради

20.07.2022, 10:20

19 липня 2022 року відбулося засідання 23 сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання за головування міського голови Дмитра Бикова. У роботі взяли участь 28 депутатів.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих героїв-земляків – солдата Івана Білецького, старшини Дениса Свиридова, солдата Євгенія Семенова, старшого лейтенанта Віктора Дичука, солдата Олексія Брідні, солдата Анатолія Назарова, головного сержанта Ярослава Тарана, солдата Володимира Гармаша, старшого солдата Олександра Кравченка, солдата Дениса Кошевого, лейтенанта Олексія Яцкова, старшого солдата Вячеслава Кіндера, солдата Дмитра Бєлікова.

У розділі питань житлово-комунального господарства затвердили Правила благоустрою територій населених пунктів Горішньоплавнівської міської територіальної громади, спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, фізичними особами-підприємцями, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Контроль за станом благоустрою територій міської територіальної громади, дотриманням правил міська рада покладає на уповноважені нею органи. Посадова особа контролюючого органу, яка під час перевірки об'єкта благоустрою виявила порушення вимог правил, зобов'язана на винну особу скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з правилами благоустрою, у парковій зоні, між вулицями Миру – Соборною та Добровольського – Строни, заборонено влаштовувати місця відпочинку, розпалювати багаття та заїжджати автомототранспортом на цю територію. На територіях місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, пляжів заборонено ловити рибу, розпалювати багаття. Заборонена також несанкціонована виїмка ґрунту (піску), самовільна розробка кар’єрів (котлованів, риття ям) на узбіччі вулиць, пустирях, лісових масивах та інших територіях громади.

Також затвердили Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Горішні Плавні. 

Міський голова Дмитро Биков зазначив, що після системного вивчення питання про надання разової грошової допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на засідання сесії винесли питання про зміни в Порядку надання разової грошової допомоги, що стосуються віку дітей і місця реєстрації членів сім’ї. Депутати затвердили зміни, п.2.2  виклали в новій редакції: «Допомога у розмірі 100 тис. грн надається рівними частинами членам сім’ї загиблого (померлого): батькам; одному з подружжя, який не одружився вдруге; дітям; утриманцям загиблого (померлого). Допомога може виплачуватись одному із членів сім’ї за умови подання письмової згоди довільної форми від інших членів сім’ї загиблого (померлого) про виплату допомоги цій особі. В окремих випадках як виняток допомога може надаватися особам, які не є мешканцями населених пунктів Горішньоплавнівської міської територіальної громади, але є членами сімей загиблих (померлих)».

Також внесли зміни у додаток до рішення 15 сесії Горішньоплавнівської міської ради від 14 грудня 2021 «Про затвердження Порядку надання разової грошової допомоги з бюджету міської громади в новій редакції», додавши,  що разова грошова допомога надається «членам сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти внаслідок ракетного удару по торгівельному центру «Амстор» у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а саме: батькам; одному з подружжя, який не одружився вдруге;  дітям; утриманцям загиблого (померлого), зниклого безвісти; постраждалим внаслідок ракетного удару по торгівельному центру «Амстор» у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, які перебувають на   стаціонарному лікуванні або амбулаторному лікуванні.

В окремих випадках як виняток допомога може надаватися особам, які не є мешканцями населених пунктів Горішньоплавнівської міської територіальної громади, але є членами сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти». Допомога у розмірі 100 тис. грн надається рівними частинами членам сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти внаслідок ракетного удару по торгівельному центру «Амстор»: батькам; одному з подружжя, який не одружився вдруге; дітям; утриманцям загиблого (померлого), зниклого безвісти. Допомога може виплачуватися одному із членів сім’ї постраждалих за умови подання письмової згоди у добровільній формі від інших членів сім’ї постраждалого». Допомога постраждалим, які перебувають на  стаціонарному лікуванні – 25 тис. грн; які  перебувають   на   амбулаторному  лікуванні – 10 тис. грн.

«Таким чином рішеннями про виплати разової грошової допомоги з бюджету міської громади зняті обмеження із віку дітей і місця реєстрації членів сім’ї загиблих», – резюмував міський голова Дмитро Биков.

У розділі питань гуманітарного напрямку розглянули питання «Про припинення діяльності (ліквідацію) Салівської філії опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О.Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області». Начальник відділу освіти Лілія Щербина прокоментувала проєкт рішення. У зв’язку з оптимізацією мережі закладів освіти й раціональним використанням бюджетних коштів громади, якісним наданням загальної середньої освіти учням необхідно припинити діяльність Салівської школи. Відповідно до проєкту мережі у 2022-2023 навчальному році у школі планувало навчатися лише 10 учнів: 3 клас – 3 учні, 4 клас – 7 учнів. Вартість навчання одного учня Салівської школи за рік становить – 163 тис. грн, учня міської школи – 27 тис. грн. Попередньо були проведені громадські обговорення в Салівці про закриття філії. Для учнів буде організовано підвезення шкільним автобусом, 10 учнів додадуться до 63 дітей, які уже навчаються в місті. Педагогічним працівникам буде надана можливість продовжити роботу в ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, технічному персоналу запропонують іншу роботу. 

«Насамперед два фактори впливають на прийняття такого рішення: демографічна ситуація – дітей стає все менше і головний – якість надання освітніх послуг. Урівнюємо можливості дітей, які проживають у сільській місцевості, із дітьми, які проживають у місті. Створюємо більш якісні умови від тих, які могли надати в Салівській школі. А капітальний ремонт школи може обійтися нам у 10 млн грн. Тому оптимізація необхідна», – резюмував міський голова Дмитро Биков.

Депутати затвердили Статут опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» у новій редакції.

Прийняли рішення «Про проведення конкурсу на визначення опорного закладу освіти», що стосується оптимізації Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів і дитячого садочка «Сонечко» в опорний заклад на території Дмитрівського старостинського округу. 

Затвердили Статут закладу дошкільної освіти «Сонечко» комбінованого типу Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області у новій редакції. У ЗДО «Сонечко» за кошти міського бюджету функціонує спеціальна група для дітей з порушенням мовлення на 8-12 діток, із якими працює логопед.

У розділі фінансових питань внесли зміни до рішення 17 сесії Горішньоплавнівської міської ради восьмого скликання від 18 січня 2022 «Про затвердження переліку одержувачів коштів бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік», додавши до переліку комунальне підприємство «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка». Заслухали інформацію про резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади, обсяг якого на 01.07.2022 року становить 7, 8 млн грн.

Рішенням сесії створили Гуманітарний координаційний центр при Горішньоплавнівській міській раді Кременчуцького району Полтавської області на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, затвердили його персональний склад та положення про Гуманітарний координаційний центр.

Затвердили розміри статутного капіталу та нову редакцію статуту КП «СпецЕко», КЖРЕП №1, КП «Міський Палац культури і творчості».

Змінили найменування й затвердили нову редакцію статуту КПСМНЗ «Дитяча музична школа Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області», КПСМНЗ «Дитяча художня школа Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області»; затвердили нову редакцію статуту КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області», Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні, Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 міста Горішні Плавні, Дитячо-юнацької спортивної школи № 3 міста Горішні Плавні, КЗ «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Затвердили Методику розрахунку плати за оренду майна, яке перебуває у комунальній власності Горішньоплавнівської міської територіальної громади. У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві про оренду (Закон України №157 «Про оренду державного та комунального майна»; Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 483) виникла необхідність розробки нової Методики розрахунку плати за оренду комунального майна, що забезпечить виконання вимог чинного законодавства, створення єдиних правил для учасників орендних відносин та чітких механізмів розрахунку орендної плати, зменшення витрат із державного та місцевого бюджетів на сплату орендної плати шляхом встановлення в Методиці річної орендної плати 1 грн/рік для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ і організацій, які фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Розглянули питання безоплатної передачі з комунальної в державну власність окремого індивідуально визначеного майна, зокрема військовій частині Національної гвардії України майно, яке перебуває на балансі виконавчого комітету: міні АТС Panasonic KX-TD1232, карта 16 аналогових портів Panasonic KX-TD, апарат резервного живлення Panasonic КХ-F4.

Погодили питання про передачу майна до статутного капіталу КП «СпецЕко».  У зв’язку із необхідністю виконання додаткових обсягів робіт, обумовлених введенням воєнного стану на території України, та для забезпечення соціальних потреб мешканців територіальної громади передано екскаватор-навантажувач JCB 4CX SITEMASTER вартістю 3,8 млн грн; міські автобуси Guleryuz GD 272 LF у кількості 2 шт. загальною вартістю 14 млн грн. 

Міський голова подякував Костянтину Жеваго, Благодійному фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» за те, що в такий складний для країни час вони допомагають нашим комунальним підприємствам, нашій громаді, надають можливість використовувати сучасну техніку для забезпечення перевезення пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб. «Дякуючи цим автобусам, ми організовуємо додатковий маршрут, що з’єднуватиме Дмитрівський старостинський округ із Горішніми Плавнями і Східним старостинським округом, – сказав Дмитро Биков. – У планах ремонт дороги Дмитрівка-Горішні Плавні і продовження ремонту дороги Мотрино-Григоро-Бригадирівка. Це дороги, які перебувають на балансі Агенції місцевих доріг Полтавської області. Ми розуміємо, що ресурси зараз використовуються по-іншому з обласного й державного бюджетів, тому намагатимемося залучити кошти міського бюджету, щоб передати їх через Агенцію місцевих доріг Полтавської області для ремонту цих важливих для громади доріг».

Розглянули питання про прийняття майна у власність Горішньоплавнівської міської територіальної громади та передачу його до статутного капіталу КП ВУВКГ. Від Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» приймаються безоплатно у власність громади 5 генераторних установок вартістю 336 тис. грн. та передаються в господарське відання на баланс комунального підприємства з метою забезпечення безперебійної роботи у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Розглянули житлові питання, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектурні. Затвердили проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,453 га на вул. Конституції та проведення земельних торгів у формі електронного аукціону для будівництва багатоквартирного дев’ятиповерхового п’ятипід’їздного будинку. Також затвердили проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3364 га на вул. Конституції та проведення земельних торгів у формі електронного аукціону для будівництва дев’ятиповерхового трьохпід'їздного будинку. Аукціони будуть проведені до 01.09.2022. У планах будівництво шести нових сучасних будинків на території міста.