Засідання двадцять четвертої сесії Горішньоплавнівської міської ради

18.08.2022, 11:16

16 серпня у великій залі міськради міський голова Дмитро Биков провів засідання двадцять четвертої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. У роботі засідання взяли участь 25 депутатів.


Очільник територіальної громади Дмитро Биков звернувся до депутатів, працівників виконавчого комітету вшанувати пам’ять загиблих героїв-земляків хвилиною мовчання. Це українські захисники: 


солдат Іван БІЛЕЦЬКИЙ,

старшина Денис СВИРИДОВ,

солдат Євгеній СЕМЕНОВ,

старший лейтенант Віктор ДИЧУК,

солдат Олексій БРІДНЯ,

солдат Анатолій  НАЗАРОВ,

головний сержант Ярослав ТАРАН,

солдат Володимир ГАРМАШ,

старший солдат Олександр КРАВЧЕНКО,

солдат Денис КОШЕВИЙ,

лейтенант Олексій ЯЦКОВ,

старший солдат Вячеслав КІНДЕР,

солдат Дмитро БЄЛІКОВ,

молодший сержант Олег  ОЛЕКСЮК,

молодший сержант Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ,

старший солдат Олександр   ФЕДОРЧУК, 

солдат Валерій ТРИГУБ,

головний сержант Сергій  ХАРЛАМОВ.


Депутати міської ради погодили КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» укладення договорів реструктуризації заборгованості перед постачальником природного газу - акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за спожитий природний газ, використаний станом на 01 червня 2021 року для виробництва теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води в сумі 15 млн грн.


Надали дозвіл на отримання безповоротної грантової допомоги від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для фінансування інвестиційного проєкту з технічного переоснащення об’єктів водопостачання в місті Горішні Плавні. Дмитро Биков від імені Горішньоплавнівської територіальної громади подякував НЕФКО за партнерську та фінансову підтримку міста. Обсяг гранту - 415 тис. євро. Мета гранту - впровадження енергоефективних заходів на об’єктах водопостачання.


Внесено зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2021–2023 роки. 


Затверджено обсяг фінансування заходів Програми з будівництва об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік 6,5 млн грн. Кошти виділено на поліпшення функціонування установ охорони здоров’я, освіти та інших установ соціально-культурної сфери.


Затверджено Програму щодо приведення захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності у готовність до укриття населення на 2022 рік, на заходи виділено 300 тис. грн.


Затверджено Програму сприяння діяльності правоохоронних органів на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік, виділено з бюджету 550 тис. грн на придбання автомобіля для патрулювання на території Горішньоплавнівської територіальної громади.


До переліку послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради, внесено послуги: надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; внесення змін до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; видача рішення про внесення змін до рішень  Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області із земельних питань.


Внесли зміни до міської Програми «Забезпечення зубного протезування пільгової категорії населення на 2021-2023 роки», яка спрямована на реалізацію вимог чинного законодавства щодо забезпечення  зубопротезування для окремих  пільгових категорій населення на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Обсяг фінансування програми – 2 млн грн. Безкоштовне зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів і прирівняних до них матеріалів, кераміки, металокераміки, цільнолитих, металопластмаси, нітрит-титанового покриття, бюгельного протезування, імплантантів) проводиться громадянам, які мають на це право відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону  України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», наказу Міністерства оборони України від 18 серпня 2015 року № 414 «Про затвердження інструкції про порядок надання стоматологічної допомоги в закладах охорони здоров’я та медичних підрозділах Збройних сил України»:

- особи з інвалідністю внаслідок війни, зокрема ООС (АТО) – позачергово;

- учасники бойових дій, зокрема учасники ООС (АТО) – першочергово;

- ветерани військової служби та ветерани органів МВС – першочергово;

- особи, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – першочергово;

- особи з інвалідністю, діти з інвалідністю на підставі індивідуальної програми реабілітації - у порядку черговості; 

- особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (за рахунок коштів державного бюджету) – позачергово;

- діти та їх батьки, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС (за рахунок коштів державного бюджету) – позачергово.


Зубопротезування на пільгових умовах для осіб похилого віку проводиться в порядку черговості. Першочергове право на зубне протезування мають особи з числа пільгової категорії з втратою жувальної ефективності більше ніж 60 %. До пільгових категорій відносяться:   учасники війни; ветерани праці; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; жертви нацистських переслідувань; особи похилого віку, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії.


Затверджено рішення конкурсної комісії щодо визначення Дмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів опорним закладом освіти Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, до якого буде включено Дмитрівський дитячий садочок «Сонечко». 


Внесено зміни до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. Загальний обсяг видатків бюджету зменшено на 5,8 млн грн.  За рахунок вільного залишку загального фонду збільшуються видатки на 1,8 млн грн: 550 тис. грн для придбання службового автомобіля  відділу поліції №2 Кременчуцького РУП ГУНС в Полтавській області; 200 тис. грн - на  підтримку   та розвиток  трудового архіву Кременчуцького району; 1 млн грн - на надання допомоги членам сімей загиблих (померлих), зниклих безвісті та постраждалих внаслідок нанесення ракетного удару по торгівельному центру «Амстор» у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Збільшено видатки за рахунок передачі коштів із спеціального до загального фонду бюджету на суму 10 млн грн на експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах: О1720382 (ділянка Дмитрівка - Горішні Плавні) та О1711150 (ділянки: Салівка - Мотрине та Мотрине - Григоро-Бригадирівка). Зменшено видатки за рахунок зменшення запозичення до бюджету розвитку на 17 млн грн (внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання КП «ВУВКГ» для фінансування інвестиційного проєкту «Технічне переоснащення об’єктів водопостачання в місті Горішні Плавні Полтавської області з підвищенням енергоефективності їх роботи»). Зменшено видатки виконавчому комітету на 574 тис. грн на оздоровлення та відпочинок дітей. Начальник фінансового управління Алла Говорун поінформувала, що станом  на 01.08.2022 року обсяг коштів резервного фонду становить 6,3 млн грн.


У рамках державної програми безоплатно прийняли в комунальну власність Горішньоплавнівської міської територіальної громади станцію супутникового зв’язку Starlink, яка буде встановлена в Центрі ПМСД. Starlink - це проєкт компанії Ілона Маска SpaceX, який за допомогою супутників надає доступ до широкосмугового інтернету. Швидкість такого інтернету – до 1Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці Землі. Термінали Starlink надійшли українцям як допомога Ілона Маска військовим і цивільним. Таку ж станцію вже було встановлено в міській лікарні. 


На засіданні сесії прийнято безоплатно у власність Горішньоплавнівської міської територіальної громади від Полтавського гірничо-збагачувального комбінату автобус SCANIA. Міський голова Дмитро Биков повідомив: «Декілька років тому на моє прохання Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат передав для міста два автобуси SCANIA, які ми використовували для забезпечення пільгового проїзду населення на міському соціальному маршруті. Наприкінці 2021 року досягли домовленості з ПрАТ «Полтавський ГЗК» щодо передачі місту ще одного автобусу SCANIA. Також за рахунок фінансової підтримки Ferrexpo у травні громада отримала два сучасних турецьких автобуси для перевезень пасажирів по місту. У Горішньоплавнівській міській територіальній громаді сьогодні проживає близько 13 тисяч осіб пільгових категорій, більше 8 тисяч внутрішньо переміщених осіб, проїзд для яких буде безкоштовний. Від імені громади дякую Ferrexpo, зокрема Костянтину Жеваго, Віктору Лотоусу, за вагому фінансову підтримку».


Дмитро Биков поінформував, що два автомобілі Центру ПМСД м. Горішні Плавні було передано у користування військовим. ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» подарував поліклініці легковий спеціалізований автомобіль медичної допомоги, марки PEUGEOT, модель BOXER для забезпечення якісної роботи лікарів.