Педагогічна конференція «Освіта 2022-2023: виклики часу»

26.08.2022, 15:57

25 серпня на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 відбулася педагогічна конференція з теми: «Освіта 2022-2023: виклики часу». У роботі конференції взяли участь міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Лілія Щербина, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Леонід Мироненко, директори закладів освіти, вчителі шкіл, вихователі дитячих садочків, керівники гуртків ЦДтаЮТ. 

Відкрив захід міський голова Дмитро Биков: «Вітаю вас із прийдешнім навчальним роком. Навчання в умовах війни – особливий виклик. Сьогодні є багато різних думок, політичних спекуляцій щодо можливих форм навчання. На мою думку, не треба використовувати загальний алгоритм форми навчання для всієї країни. Місцеве самоврядування наділене певними повноваженнями й кожна громада має право визначати яким чином доцільно проводити навчання. Після спілкування з вчителями, батьками, ми визначили змішану форму навчання, яка включає очне навчання та заняття онлайн. Я вважаю, що діти без освіти – це майбутня трагедія для країни. Сьогодення вимагає від нас відповідальних і рішучих дій. Тому ми повинні створити умови для очного навчання, покращити їх і 1 вересня розпочати новий навчальний рік. Перш за все, необхідно забезпечити безпеку учнів, вчителів, працівників шкіл під час повітряних тривог і інших можливих позаштатних ситуацій. Школи в нашому місті будувалися 30-40-60 років тому й тоді ніхто не міг уявити, що буде війна. Тому зараз приводимо укриття до ладу і продовжуємо навчання згідно з методичними рекомендаціями мирного часу. Ми вдячні Збройним силам України, які ціною неймовірних зусиль стримують окупантів. Наша відповідальність – підвищити рівень освіти для тих учнів, які залишилися в нашій громаді, у наших школах. Ми будемо навчати меншу кількість учнів, але будемо забезпечувати кращими знаннями. Також маємо надати дітям сильний мотиваційний поштовх для майбутнього дорослого життя. Саме цьому воєнному поколінню школярів призначено реалізовувати спільну мрію дідів і батьків – розбудову незалежної і успішної України. Бажаю вам усім міцності духу й творчої наснаги у педагогічному мистецтві».     

За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освітньої галузі міста, високі досягнення у професійній діяльності Дмитро Биков вручив подяки міського голови директору ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Тетяні Кириченко, директору СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Лідії Бурлаці, директору СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Аллі Тузіковій. Очільник громади також відзначив за високий професіоналізм, досконале володіння методикою викладання навчальних дисциплін і досягнуті успіхи в підготовці учнів до Національного мультипредметного тесту педагогів: учителя історії ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ларису Кіркавцову, учителя математики СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Валентину Валкову, учителя історії СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Віру Великодну, учителя української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Олену Рашину, учителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Валентину Крамаренко.    

Надія Угнічева привітала освітянську громаду з початком нового навчального року, подякувала за роботу з підготовки закладів освіти до 1 вересня, побажала всім миру, наснаги, сил і міцного здоров’я, успіхів у 2022-2023 навчальному році. 

По завершенню урочистостей педагогічні працівники обговорили питання впровадження освітніх процесів в умовах воєнного стану. Опрацювали аспекти професійної позиції щодо реалізації концепції НУШ у 5 класах, утвердження національноїукраїнської ідентичності в навчанні, сучасні практики та прогресивні ідеї, провели майстер-класи й тренінги.

Начальник відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Лілія Щербина окреслила основні вектори розвитку освіти Горішньоплавнівської міської територіальної громади у 2022-2023 навчальному році. Повідомила, що новий навчальний рік розпочинається в 10 закладах дошкільної освіти, 2 дошкільних підрозділах, 7 школах (із яких дві опорні), 2 філіях та Центрі дитячої та юнацької творчості. З 1 вересня припиняє функціонування Салівська філія, оскільки лише 10 дітей планували там продовжувати навчання. Створено ще один опорний заклад «Дмитрівська ЗОШ», який матиме у своєму складі дошкільний підрозділ. У закладах дошкільної освіти громади зарєєстровані 1512 вихованців, із них 260 перебувають за кордоном. В очному режимі працюють 6 чергових садочків, на базі яких відкриті групи для вихованців трьох інших ЗДО. Садочки відвідують 550 дітей (із них 63 із числа ВПО). Лілія Щербина поінформувала, що попередній проєкт мережі шкіл громади нараховує 5 555 учнів, із яких 308 із числа ВПО. За даними закладів освіти близько 900 учнів перебувають за кордоном і до 1 вересня не повернуться. Для усіх шкіл громади створені можливості розпочати навчальний рік в очному чи змішаному режимі. На жаль, не всі школи мають власні укриття. Так, у ЗОШ №3, Григоро-Бригадирівській філії відсутні підвальні приміщення, тому створити там найпростіші укриття неможливо, у ЗОШ №4,5 в укриттях проводяться серйозні ремонтні роботи. З огляду на це, кожен заклад освіти нашої громади має свою модель організації освітнього процесу з 1 вересня, із яким батьків необхідно ознайомити на зборах. Створено умови для позашкільного навчання дітей - в очному режимі працюватиме Центр дитячої та юнацької творчості. На випадок повітряної тривоги учасники освітнього процесу закладу будуть користуватися укриттям ЗОШ №2. На сьогодні в Центрі 1030 вихованців, відкрито 65 груп, 26 гуртків. Начальник відділу освіти відзначила гарні результати випускників, які склали національний мультипредметний тест 2022 року, подякувала вчителям за сумлінну працю. 200 балів мають 8 випускників, 2 із яких із двох предметів. По одному двохсотбальному результату мають випускники ЗОШ № 1 і ЗОШ № 6, решта – випускники ЗОШ № 5. Лілія Щербина подякувала освітянам за сумлінну роботу, громадянську та волонтерську активність. Висловила вдячність міському голові Дмитру Бикову, заступнику міського голови Надії Угнічевій за підтримку та плідну співпрацю. 

Заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу освіти Лілія Щербина за підсумками роботи з обдарованими дітьми відзначили грамотами відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради педагогічних працівників.