Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

17.01.2023, 15:10

17 січня 2023 року у великій залі міськради за головування міського голови Дмитра Бикова та за участі 25 депутатів відбулося засідання двадцять дев’ятої сесії Горішньоплавнівської міської ради восьмого скликання.

    

Очільник громади привітав присутніх з початком роботи пленарних засідань у 2023 році. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять наших загиблих воїнів, які віддали життя на російсько-українській війні за свободу та волю України. 

У Горішньоплавнівській міській територіальній громаді 35 загиблих героїв:

майор Микола ЗАЙЦЕВ, 

солдат Сергій ГИРМАН, 

солдат Олександр БІЛОКОНЬ, 

капітан ІІІ рангу Віталій КОНДАКОВ, 

солдат Олександр ШАЛЕСНИЙ, 

підполковник Євгеній ВОЛОШИН, 

солдат Іван БІЛЕЦЬКИЙ,

старшина Денис СВИРИДОВ,

солдат Євгеній СЕМЕНОВ,

старший лейтенант Віктор ДИЧУК,

солдат Олексій БРІДНЯ,

солдат Анатолій НАЗАРОВ,

головний сержант Ярослав ТАРАН,

солдат Володимир ГАРМАШ,

старший солдат Олександр КРАВЧЕНКО,

солдат Денис КОШЕВИЙ,

лейтенант Олексій ЯЦКОВ,

старший солдат Вячеслав КІНДЕР,

солдат Дмитро БЄЛІКОВ, 

молодший сержант Олег ОЛЕКСЮК,

молодший сержант Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ,

старший солдат Олександр ФЕДОРЧУК,

головний сержант Сергій ХАРЛАМОВ, 

старший солдат Євген ЛОПУЦЬКО, 

старший сержант Олександр ЧУГАІНОВ,

молодший сержант Андрій КУЧЕРЕНКО,

молодший сержант Олег СКРИПКА,

солдат Павло КИРИЛЕНКО,

солдат Володимир ДЕМКІВ,

солдат Андрій ЧЕРНЯ,

солдат Едуард ГРИЦЕНКО,

старший сержант Олександр ПІВЕНЬ, 

солдат Національної гвардії України Вадим МОТІЄНКО,

майор Іван МАРТИНОВ,

солдат Дмитро ЛИСАЧЕНКО.


За значний особистий внесок у розвиток   територіальної громади, активну депутатську діяльність, ініціативність, захист інтересів виборців та з нагоди Дня місцевого самоврядування міський голова Дмитро Биков вручив Подяку депутату Горішньоплавнівської міської ради восьмого скликання, голові постійної комісії з питань архітектури, будівництва та земельних ресурсів Валерієву Краснопіру.

         

Також оголошено подяки Ігореві Горяшину – тренеру-викладачу з дзюдо ДЮСШ №1, Вікторові Недбайлу – тренеру-викладачу зі стрільби ДЮСШ №1 за  багаторічну діяльність, спрямовану на розвиток і популяризацію олімпійських видів спорту,  підготовку спортсменів міжнародного рівня, вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту та з нагоди ювілеїв.


За багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та небайдуже ставлення до потреб   внутрішньо переміщених осіб подяки міського голови вручили Ніні Мельник - кухарю Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І. Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області; Людмилі Шилкіній - кухарю Опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 імені В.О.Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області».


Секретар Горішньоплавнівської міської територіальної виборчої комісії Олег Литвиненко поінформував про заміщення депутатів у Горішньоплавнівській міській раді. До складу міської ради введено депутата Бінюкову Валерію й визнано її повноваження.


Затвердили Програму протистояння реальним та потенційним загрозам на 2023 рік. Владислав Великородний, начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці, зазначив, що прийняття програми обумовлене необхідністю підтримки державної політики і стратегії, спрямованих на вирішення питань матеріального забезпечення військових частин Збройних сил України та Національної гвардії України. У бюджеті громади передбачили 15 млн грн.


Розглянули й затвердили Програму реабілітації дітей з інвалідністю Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік. Директор департаменту економічного розвитку й ресурсів Ольга Овчиннікова зазначила, що досвід реалізації програм реабілітації дітей з інвалідністю у 2008-2021 роках показує, що ця програма є дієвим заходом у процесі виховання дітей з обмеженими фізичними можливостями як повноправних членів суспільства. Із кожним роком кількість дітей, охоплених цією програмою зростає: з 20 дітей у 2008 році до 55 дітей у 2022 році; за цей період більше десяти дітей мали змогу пройти соціальну реабілітацію в Німеччині. У 2022 році з початком повномасштабної війни діяльність програми реабілітації дітей перейшла у новий формат - Кременчуцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю перейшов на дистанційну форму роботи, але обсяг і якість його послуг практично не змінилися. Система реабілітації орієнтована на дитину і поєднує медичну, соціальну, психолого-педагогічну, фізичну та інші види відновлення. На реалізацію програми передбачено 1 млн грн. 


Надали дозвіл, за рахунок благодійних коштів та інших джерел, не заборонених законодавством, у 2023 році орендувати житлові приміщення для 5 працівників закладів освіти, професійні якості яких необхідні в громаді і які потребують цих послуг. Встановлено граничний розмір вартості оренди житлового приміщення не більше 2500 грн на місяць.


Внесли зміни до Програми сприяння діяльності та розвитку органів самоорганізації населення міста Горішні Плавні Полтавської області на 2021-2025 роки. Фінансове забезпечення програми заплановане в сумі 2,3 млн грн на 5 років. 


Начальник відділу організаційного забезпечення діяльності міської ради Тетяна Колмогорова доповіла, що для надання депутатами міської ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам у 2023 році передбачено кошти у розмірі 680 тис. грн із розрахунку 20 тис. грн на кожного депутата Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.


Розглянули фінансові питання, зокрема: про внесення змін до рішення 28 сесії Горішньоплавнівської міської ради від 20 грудня 2022 року «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік. Начальник фінансового управління Алла Говорун поінформувала, що загальний обсяг видатків бюджету збільшується на 97 млн грн відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету на суму 95 млн грн (оплата праці з нарахуванням педпрацівникам загальноосвітніх шкіл) і за рахунок  субвенції з місцевого бюджету на суму 1,7 млн грн  (оплата  праці з нарахуванням  педпрацівникам інклюзивно-ресурсного центру). Виконавчому комітету на виконання Програми протистояння реальним та потенціальним загрозам на 2023 рік виділено 2 млн грн з резервного фонду.   


Також депутати міської ради опрацювали питання приватизації та обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури й містобудування.