Засідання тридцять третьої сесії Горішньоплавнівської міської ради

24.05.2023, 08:58

23 травня за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання тридцять третьої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. У роботі пленарного засідання взяли участь 24 депутата. Дмитро Биков привітав усіх із Днем морської піхоти України. Присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять 59 воїнів-земляків, які загинули на російсько-українській війні.  

Розглянули питання житлово-комунального господарства. Внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської  міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Виділено 42,7 млн грн на забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги на 2023 рік.

Внесено зміни до додатку Програми з будівництва об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022-2025 роки. На 2023 рік передбачено 5,8 млн грн, зокрема й на будівництво гуртожитку й соціально-адміністративного центру для внутрішньо переміщених осіб у Салівці. 

Погоджено виконання робіт і призначено замовником по об’єкту «Реконструкція теплових мереж із збільшенням пропускної потужності для теплопостачання мікрорайону №12 без змін геометричних параметрів в м. Горішні Плавні Кременчуцького району Полтавської області» КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні». 

Ухвалено низку організаційних питаньПогоджено зміни до Програми сприяння діяльності правоохоронних органів на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік, що передбачають підтримку правоохоронних органів. Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області буде спрямовано із бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади в державний бюджет міжбюджетний трансферт у вигляді субвенції у сумі 120 тис. грн. Кошти будуть виділені на покращення матеріально-технічного забезпечення відділу поліції №2: проведення поточного ремонту адміністративного приміщення, придбання засобів радіозв’язку (портативних радіостанцій в комплекті з регулятором та зарядним пристроєм із адаптером) та проведення інших заходів для забезпечення діяльності установи. 

Затверджено загальний склад громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді  в кількості 14 осіб. 

Розглянули й погодили проєкт рішення щодо виконання капітального ремонту частини підвального приміщення будівлі виконавчого комітету під найпростіше укриття, а також, перепланування частини нежитлових приміщень по просп. Героїв Дніпра, 40 (Центр надання адміністративних послуг). Заступник міського голови Іван Павленко зазначив, що на засіданні 32 сесії Горішньоплавнівської міської ради затверджено додатковий перелік послуг, які будуть надаватися через Центр надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради. У 2023 рік планується додатково впровадити надання ще 17 видів послуг, зокрема: отримання паспортів, водійських посвідчень, тощо. Міський голова Дмитро Биков повідомив, що для забезпечення мешканців громади новими якісними послугами в ЦНАП буде закуплено сучасне обладнання та налагоджена тісна співпраця з міграційною службою та правоохоронними органами.

Припинено діяльність шляхом ліквідації Солошинської філії Опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області». Начальник відділу освіти Лілія Щербина повідомила, що Державною службою якості освіти у грудні 2021 року проведено інституційний аудит у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 і надано рекомендації щодо оптимізації мережі малокомплектних шкіл. Опорний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» має у складі дві філії: Григоро-Бригадирівську й Солошинську, що знаходяться одна від одної на відстані 9 км. У дошкільному підрозділі Григоро-Бригадирівської філії навчаються 60 дітей із 1 по 9 клас, у Солошинській філії – 17 учнів із 1 по 3 клас. Начальник відділу освіти поінформувала депутатів Горішньоплавніської міської ради, що проєктна потужність будівлі школи в Солошиному становить 560 учнів, сьогодні там навчаються 17 учнів, школа використовується всього на 3%. Із 1 вересня 2022 року заяви батьків про зарахування дітей до 1 класу Солошинської школи не надходили. За останні 3 роки у Солошиному народилося 7 немовлят. Утримання шкіл із малою наповнюваністю призводить до зростання видатків   й зумовлює зниження якості освіти. Зокрема, вартість утримання з міського бюджету 1 учня протягом року в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Горішні Плавні складає 23 тис. грн; у Дмитрівській школі – 50 тис. грн; у Григоро-Бригадирівській філії – 62 тис. грн; у Солошинській філії – 87 тис. грн. Видатки на утримання 1 учня Солошинської школи перевищують видатки на 1 учня в міській школі майже в 4 рази. Враховуючи всі чинні фактори, було прийнято рішення оптимізувати шкільну мережу громади. Із 01 вересня 2023 року вирішено припинити діяльність Солошинської філії. Учням і вчителям запропоновано продовжити навчання й працю в Григоро-Бригадирівській філії Опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області». За кошти міського бюджету придбано шкільний автобус і буде організовано комфортне підвезення для дітей і вчителів.

Депутати Горішньоплавнівської міської ради затвердили звіт про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади за І квартал  2023 року. Дохідна частина з урахуванням офіційних трансфертів становить 236,6 млн грн, зокрема: по загальному фонду – 231,1 млн грн, по спеціальному фонду – 5,5 млн грн. Видатки склали 183 млн грн: по загальному фонду – 175,2 млн грн, по спеціальному фонду – 7,8 млн грн. Внесено зміни до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік. Станом на 01.05.2023 року обсяг коштів резервного фонду становить 15 млн грн. 

Міський голова Дмитро Биков подякував керівництву й трудовому колективу Ferrexpo, комітету соціальної відповідальності, що незважаючи на складні воєнні часи підприємства сплачують податки вчасно й у повному обсязі.    

У ході засідання депутати міської ради, також, опрацювали питання житла, оренди комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.