Міжнародні молодіжні форуми сьогодні – запорука стабільних взаємовідносин між країнами завтра

4.05.2012, 10:10

З 25 по 27 квітня у Комсомольську відбулися  традиційні міжнародні учнівські форуми «Слов’янський союз дитячої дипломатії» та «Партнерів єднає мелодія пісні». Цьогоріч провели і «Міжнародний молодіжний training-camp-2012».
До міста на Дніпрі з’їхалася молодь із Росії, Білорусі, Молдови та майже з усієї України. Відкриваючи форуми, міський голова С.А. Cупрун зазначив: «Дуже приємно, що Комсомольськ став тією лінією старту, з якої почали проводитися молодіжні форуми. Прекрасно, що це не поодинокий момент спілкування. Між форумами є певний проміжок часу, протягом якого ми маємо змогу підписувати додаткові угоди про співпрацю молоді різних країн».
Протягом трьох днів представники країн близького зарубіжжя мали можливість обмінятися досвідом щодо освіти і працевлаштування молоді, взяти участь у дискусіях і продемонструвати свої таланти, а також налагодити нові та закріпити вже існуючі зв’язки у сфері молодіжного руху різних країн.
У ході форумів відбувся і традиційний благодійний фестиваль «Діти-дітям», спрямований на міжкультурний обмін між містами-партнерами. Варто нагадати, що головною метою заходу є підтримка дітей з особливими потребами, а сам фестиваль – це один із етапів акції «Милосердя», яка має на меті зібрати кошти на лікування та оздоровлення дітей-інвалідів. У рамках фестивалю колективом ЗОШ №6 був проведений ярмарок-продаж робіт, які власними руками виготовили школярі, батьки, вчителі. Під час концерту, що, зазвичай, проходить у рамках благодійного фестивалю, усі охочі могли зробити свій грошовий внесок на допомогу дітям з особливими потребами. Всього вдалося зібрати 2244 грн. Акцію буде продовжено, доки не продадуть усі речі з ярмарки.
Під час проведення молодіжних форумів для гостей були організовані зустрічі з молодими керівниками органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, керівниками промислових підприємств, екскурсія до Свято-Миколаївського собору і парку скульптури, поїздка в козацьке село Келеберда, ігрові програми. Загалом заходи пройшли в атмосфері дружби і взаєморозуміння, стали пам’ятною подією в житті учасників, послугували імпульсом для розвитку зв’язків за всіма напрямами між країнами-учасницями, а також сприяли росту міжнародного авторитету України, Полтавщини і Комсомольська.
Роман СТРОМИЛО. Фото автора.