Рейтинг найбільш доступних для життя міст України.

3.08.2012, 16:23

Комсомольськ у рейтингу найбільш доступних для життя міст України.

Комсомольськ зайняв третє місце в рейтингу найбільш доступних для життя міст УкраїниПро це повідомило видання Фокус, який і в нинішньому році продовжує проект «Кращі міста для життя в Україні».У попередній список увійшли всі обласні центри України, курортно-туристичні, великі промислові і портові міста, міста - супутники Києва, а також населені пункти, побудовані для обслуговування теплоелектро-і атомних станцій. Всього в попередньому списку було 73 міста

Експерти та громадські діячі склади рейтинг міст в Україні з дешевим рівнем життя. Економічна складова була ключовою у визначення найкращого міста з хорошими цінами.

Місто атомників у Хмельницькій області Нетішин зайняв перше місце в рейтингу найбільш доступних для життя міст України. У цьому місті за 1,25 грн. можна проїхати у маршрутці, а на 43 грн. закупити основні продукти на кілька днів, отоварилися трилітрової банкою чорниці за 10 грн. на десерт.

Зовсім небагато Нетішину поступився Славутич – ще одне місто, розташований поблизу атомної електростанції. Взагалі, з 20 міст, що увійшли в список, шість обслуговують великі енергетичні підприємства – атомні або теплоелектростанції. Цим пояснюється низька вартість комунальних тарифів. У Нетішині, наприклад, найдешевша гаряча вода – вартість одного кубометра становить 5,12 грн. Найменше за опалення платять жителі Южноукраїнська – 1,13 грн. за квадратний метр. Для порівняння: в Алчевську опалення коштує у вісім разів більше.

Найдорожча холодна вода в Обухові – жителі платять по 7,8 грн. за кубометр, найнижчий тариф в Кривому розі – 93 копійки. При цьому Кривий Ріг – єдине місто – учасник рейтингу з більш півмільйонним населенням. У той же час в 14 з 20 міст списку кількість жителів не доходить до ста тисяч. Саме невеликим розміром і не завжди зручним розташуванням пояснюється доступність цін в цих містах.

Географічна віддаленість від великих ділових центрів Україні позначається в першу чергу на вартості нерухомості. Найнижчі ціни на первинному ринку в Ладижині – $ 612 за кв. м. Для порівняння: в Ялті та Алушті, орієнтованих на туристів, вартість квадратного метра вище в 2,5 рази. Крім того, в Ладижині і найдешевша оренда на вторинному ринку житла. Однокімнатну квартиру в цьому місті можна зняти за $ 104 в місяць. Аналогічні ціни в Шостці і Коростені. У столиці вартість оренди такої ж за площею квартири мінімум в чотири рази вище.

Зате розбіжність цін на продукти в містах-учасниках рейтингу невелике. Журналісти склали власну споживчу корзину, до якої включив основні продукти харчування. Найдешевшою кошик опинилася в Горлівці – всього 37,9 грн., Найдорожче продукти обходяться жителям Південного – 70,8 грн.

Найнижчою вартістю проїзду в маршрутках можуть похвалитися жителі Вишгорода – 1 грн. Найбільше змушені витрачати на проїзд мешканці Запоріжжя, Севастополя, Харкова та Києва. Плата за проїзд на окремих маршрутах в цих містах сягає 3,50 грн.

Проїзд у таксі виявився найбільш доступним в Славутичі, Південному та Іллічівську – поїздка по місту буде коштувати не більше 10 гривень. А ось жителі Євпаторії, Алушти та Ялти змушені платити за ті ж відстані більше 40 гривень.

Топ-20 найбільш доступних для життя міст України
Нетішин (280 балів)
Славутич (277 балів)
Комсомольськ (271 бал)
Енергодар (262 бали)

Кузнецовськ (257 балів)
Мелітополь (255 балів)
Коростень (254 бали)
Ладижин (248 балів)
Артемівськ (244 бали)
Калуш (237 балів)
Южноукраїнськ (227 балів)
Шостка (224 бали)
Ніжин (216 балів)
Горлівка (215 балів)
Кривий Ріг (211 балів)
Білгород-Дністровський (209 балів)
Миргород (204 бали)
Івано-Франківськ (197 балів)
Ізмаїл (190 балів)
Бердянськ (188 балів)

Видання Фокус проводить голосування в рамках шостого щорічного рейтингу кращих міст України у Facebook.

Паралельно з традиційним редакційним підрахунком проходить голосування серед користувачів Facebook, де кожний може віддати свій голос за українське місто, яке вважає кращим для життя. За результатами голосування місто-переможець отримає подарунок від партнера проекту KIEV FASHION PARK. 

Голосування відкрито на сторінці Фокуса в Facebook до 14 серпня 2012 року включно. Для того, щоб взяти участь у голосуванні, необхідно у період з 12 липня по 14 серпня 2012 року (включно) зайти на сторінку Facebookза адресою http://www.facebook.com/questions/337712926311178 

Підсумки голосування будуть опубліковані в журналі «Фокус» №33 від 17 серпня 2012 року.