Прес-конференція головного інженера ВАТ «Полтавський ГЗК» В.С. Іванова

11.07.2008, 14:58

ВАТ «Полтавський ГЗК» сьогодні

Володимир Станіславович зазначив: є певні напрацювання у галузях якості, виробництва, просування проектів, обсягів реалізації програм тощо. На сьогодні на комбінаті стабільно працюють 3 технологічні лінії з показниками, що перевищують заплановані. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видобуток руди цьогоріч збільшився, зросли і загальні обсяги виробництва, хоча виробництво обкотишів із концентрату, що завозиться, дещо відстає від запланованих показників.

Перспективи

Нещодавно технічною радою комбінату обговорювалась Програма проведення гірничих робіт з урахуванням збільшення обсягів виробництва (видобутку руди до 32 млн. т на рік). Згідно з попереднім проектом, комбінат перестав би існувати у 2017р. - саме тоді мали б вичерпатися запаси залізної руди, якщо не розвивати кар'єр. Згідно із новим проектом, комбінат чекають подальші модернізація та розвиток, що дозволить цьому підприємству стабільно і впевнено працювати до 2054р. «Це хороша перспектива», - зазначив Володимир Іванов.

Технічне переозброєння

На комбінаті завжди велика увага приділялась питанню високої якості продукції, щоб гідно конкурувати з іншими підприємствами на ринку залізорудних обкотишів. А якість продукції, як відомо, багато у чому залежить від технічного стану обладнання. Тож Полтавський ГЗК планує затвердити широку програму технічного переозброєння на 2009-2010 роки, хоча багато із запланованого виконується вже цьогоріч.

За словами Володимира Станіславовича, у 2008р. виділено достатньо велику кількість коштів на реалізацію плану технічного переозброєння. Виконуються заходи і по заміні зношеного обладнання, і по придбанню нового обладнання для розвитку й модернізації виробництва. На сьогодні отримано 13 великовагових «Катерпіллерів», відбуваються поставки бульдозерної техніки. Невдовзі комбінат отримає гідравлічний екскаватор «Хітачі», а у вересні - нові бурові верстати «Терекс». Технічне переозброєння відбувається і по т. зв. «малій механізації»: закуповується багато гідравличного інструменту, механізмів для контролю, аналізу якості продукції, перевірці надійності обладнання тощо. На початку серпня буде повністю виконано програму по придбанню думпкарів. Тривають перемовини із заводом-виробником щодо придбання електровоза для залізничного цеху.

У найближчому майбутньому на гірничо-транспортний комплекс комбінату чекає масова диспетчеризація. Це дасть змогу підвищити ефективність праці, зменшивши кількість простоїв великовагових машин. Новітня система диспетчеризації змусить транспорт пересуватися у кар'єрі за найбільш оптимальним маршрутом. Система полегшить роботу із буровими верстатами, адже нова розробка дозволить точно позиціонувати розміщення верстатів на місцевості - встановити точний розрахунок свердловин для буріння, до того ж погрішність при розрахунках складатиме лише 10 см. Дослідну експлуатацію системи диспетчеризації планується провести у березні 2009р.

Охорона праці.

«Здоров'я працівника — понад усе», - зазначив Володимир Іванов. За його словами, кожна оперативна нарада у генерального директора розпочинається із питання охорони праці, що свідчить про серйозність, з якою ставляться до цієї теми на ПГЗК. Володимир Станіславович не приховує: це одна із найгостріших проблем, яка потребує щоденного невпинного вирішення. Навчання, інструктаж з питань охорони праці робітників комбінату спрямовані на почуття відповідальності не тільки за власну безпеку, а й того робітника, що працює поруч. У рамках програми з охорони праці замовлено новий спецодяг всім без винатку представникам робітничих професій. Спецодяг видається безкоштовно.

Соціальний пакет

Окрім стандартних позицій соціального пакету, на комбінаті існує програма «Ключові професії». Вона направлена на заохочення працівників тих професій, що здійснюють вагомий внесок у розвиток виробництва, - згідно із програмою, ці люди отримують додаткову премію. На часі — розробка програми надання житла для спеціалістів «дефіцитних» професій.

Заробітна плата і кадрові питання

«Той, хто бажає отримувати пристойну зарплатню, може сьогодні заробити на Полтавському ГЗК і 5000, і 6000, і 7 000 грн. на місяць», - заявив головний інженер комбінату. «Наше підприємство входить до трійки лідерів серед гірничодобувних підприємств України по рівню заробітної плати», - зазначив він. Ліквідувати дефіцит кадрів на комбінаті допомагає гірничий ліцей. Цього року генеральним директором ВАТ «Полтавський ГЗК» розроблена програма по залученню молодих працівників на підприємство.

Рацпропозиції.

На комбінаті щомісячно виділяється більше 100 000 грн. для стимулювання працівників, що внесли раціональну пропозицію. Багато рацпропозицій пропонується для реалізації у гірничо-рудному комплексі (зокрема, по рудоуправлінню), а також по удосконаленню виробничого процесу на дробильно-збагачувальній фабриці, у цеху шламового господарства тощо.

Збільшення обсягів виробництва не повинно негативно позначитися на реалізації продукції, - запевнив Володимир Іванов. Цьогоріч комбінат мав повний портфель замовлень. Сьогодні обкотиші, виготовлені на ВАТ «ПГЗК», потрапляють на металургійні заводи України, Росії, Словакії, Австрії, Польщі, Румунії, Туреччини, Китаю.

Єристівський кар'єр — окреме підприємство.

Єристівський ГЗК невдовзі відокремиться, але Полтавський ГЗК матиме у ньому певний відсоток акцій, - роз'яснив журналістам головний інженер комбінату, і побажав усім працівникам ВАТ «ПГЗК» напередодні професійного свята здоров'я, щастя,безпечної праці і високої заротної плати. «Керівництво комбінату докладе максимум зусиль, щоб ці побажання здійснились», - запевнив Володимир Іванов.