У Комсомольську відкрито реконструйований басейн «Нептун»

26.10.2012, 15:07

У Комсомольську відкрито реконструйований басейн «Нептун»

25 жовтня в Комсомольську  урочисто відкрито реконструйований басейн «Нептун». В церемонії відкриття взяли участь К.В.Жеваго, засновник Благодійного фонду «Полтавського ГЗК», народний депутат України, В.В.Лотоус, голова ВАТ «Полтавський ГЗК», засновник Благодійного фонду «Полтавського ГЗК», міський голова С.А.Супрун, Д.Г.Биков, перший заступник міського голови, заступники міського голови, С.А.Криводуб, генеральний директор підрядної організації «Київ АТМ», директори загальноосвітніх та спортивних шкіл міста, юні спортсмени, їхні батьки.

Перед урочистою частиною відкриття гості оглянули машинне відділення басейну, в якому замінене технологічне обладнання.

На церемонії відкриття засновник Благодійного фонду Костянтин Жеваго підкреслив значимість такої події: «спортивні змагання та навчання дітей плаванню мають на надавати не лише користь для здоров’я, тому ми ремонтували не тільки приміщення басейну, але й потурбувались про високу якість безпечного очищення води. Відтепер діти гірників тренуватимуться  в басейні європейського стандарту».

Міський голова Сергій Супрун у своєму висловив щиру вдячність засновникам Благодійного фонду «Полтавський ГЗК»  К.В.Жеваго та В.В.Лотоусу, усім людям, які доклали зусиль для того, щоб ця подія відбулася. Він зазначив, що «в нашому місті з’явилося ще одне місце європейського стандарту для занять плаванням. Я сподіваюся, що  оновлений басейн сприятиме зміцненню здоров’я і юних, і дорослих комсомольчан. Маємо також надію, що після відкриття оновленого басейну значно зросте кількість дітей та дорослих, які хочуть займатися плаванням».

Директор басейну Володимир Глушаєв розповів, що раніше від хлору, який додавався у воду, в дітей на заняттях червоніли очі. Тепер цього не буде. В басейні встановлена сучасна ультрафіолетова установка для очищення води. Вона знищує мікрофлору, але не завдає шкоди здоров’ю плавців. Додатково воду знезаражує сертифікований автомат. Він сам вимірює якість  води та дозовано подає речовину гіпохлорид. Така система підготовки води використовується в Європі та сучасних басейнах України, але на Полтавщині запроваджена вперше.

Після урочистого перерізання червоної стрічки відбулись показові виступи юних спортсменів, які встигли за п’ять місяців, відколи тривали ремонтні роботи, скучити за заняттями з плавання.

Слід зауважити, що капітальний ремонт басейну «Нептун» зроблено вперше за 34 роки його існування. Кошти на це виділив Благодійний фонд «Полтавського ГЗК». Крім заміни технологічного обладнання, в басейні повністю викладена новою плиткою чаша, реконструйовані обіхдні доріжки, замінені вікна, зроблена підвісна стеля, облицьовані стіни, замінені перила та драбинки на стрибкових вежах, встановлені східці та стрибкові тумби за олімпійськими стандартами. Загальна вартість виконаних робіт – три з половиною мільйони гривень