Про стан атмосферного повітря міста Комсомольськ за лютий та березень 2015 року

6.04.2015, 16:15

З метою оцінки і прогнозу стану атмосферного повітря в місті Комсомольську здійснюється моніторинг атмосферного повітря. На стаціонарному посту спостережень №1 (вул. Добровольського, 6) лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснюється відбір та аналіз проб атмосферного повітря. Спостереження проводяться по 8 інгредієнтам. Основні - пил недиференційований за складом, ангідрид сірчистий (діоксин сірки), оксид вуглецю, діоксид азоту, специфічні - фенол, сажа, водень хлористий, аміак. Також визначається вміст бенз(а)пірену та важких металів. Періодичність відбору проб складає 2-4 рази на добу, 6 днів на тиждень.

Кременчуцька лабораторія для визначення стану атмосферного повітря по місту відібрала та проаналізувала 476 проби у січні, 493 проби у березні. Визначались 8 інгредієнтів. Також відбирались проби на визначення вмісту 8-ми важких металів та бенз(а)пірену.

У лютому та березні середньомісячна концентрація майже всіх домішок не перевищувала норму, окрім діоксиду азоту, середньомісячна концентрація якого склала 0,047 мг/ м.куб. при нормі 0,04 мг/м.куб. Перевищень максимально разової гранично допустимої концентрації по відібраним інгредієнтам не зафіксовано.

Інформація щодо стану атмосферного повітря по м. Комсомольську щомісяця надається Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації.

 

Заступник директора ДЖКГ
А.М. Овчаренко