Спалювання сухих рослинних залишків – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища

2.08.2016, 14:33

Звертаємося до мешканців Горішніх Плавнів з проханням не випалювати суху рослинність, бо самовільне спалювання завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

 

Випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів людей, астматичні захворювання та захворювання щитовидної залози. Варто пам’ятати, що при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільнюється біля 9 кг мікрочастинок диму. Дим містить отруйні речовини, які увібрав у себе зелений покрив і крони дерев, зокрема, сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. З димом у повітря вивільняється діоксин – одна з найотрутніших для нашого організму речовина.

 

Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо, поліетиленового пакету в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук , більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні.

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

 

Альтернативою спалюванню опалого листя, залишків сухої рослинності є компостування. Метод компостування - безпечний спосіб переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю та здоров'ю людей.

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

 

 

Директор ДЖКГ Василюк П.Б.