Про легалізацію заробітної плати найманих працівників у м.Горішні Плавні

11.08.2016, 14:59

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у „конвертах” ), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії. Тому легалізація заробітної плати прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи.


В нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у складі представників Пенсійного фонду, Державної податкової інспекції, управління праці та соцзахисту населення, центру зайнятості. Основними завданнями рейдової робочої групи є: проведення рейдів-обстежень суб’єктів господарювання щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Станом на 01.08.2016 року у м.Горішні Плавні відбулося 5 засідань комісій з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили, заслухано 13 фізичних осіб — суб”єктів господарської діяльності, у яких виявлено 82 нелегально працюючих. Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед  суб”єктів господарювання.


Слід наголосити, що відповідно до постанови КМУ від 17.07.2013 р. № 509 “Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення” (із змінами) управлінням Держпраці за порушення трудового законодавства з питань праці до роботодавців застосовуються фінансові та адміністративні санкції.

 

Звертаємо особливу увагу роботодавців!

- відповідно до змін у Кодексі законів про працю України (ст.265) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.05.2016 р. це 43500грн.);


- згідно статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізосіб-підприємців, які використовують найману працю, від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.


 Звертаємо увагу працівників! Є такі випадки, коли роботодавець запевняє робітників в тому, що ті оформлені офіційно на повний робочий день, але насправді зовсім не відображає їх дані у жодній звітності або відображає неповністю. Будьте уважні та контролюйте свій офіційний розмір заробітної плати, який в подальшому буде використовуватися при розрахунку пенсії, зареєструвавшись на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua . Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектора  обслуговування громадян за адресою вул.Миру, 25.

 

Завантажити документ