Перший відділ Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (м.Горішні Плавні)


1 серпня

День Повітряних сил Збройних сил України

Перші згадки про Військово-Повітряні сили України  трапляються ще в далекому 1917-му році, коли в ході бурхливих подій тих революційних років Україна намагалася відстояти свою Незалежність.

Зараз Повітряні сили Збройних сил України включають до свого складу не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, серед яких знаходяться зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська, а також ряд спеціальних військ. Це і інженерні, і розвідувальні частини й підрозділи,  підрозділи метеорологічного забезпечення та РХБ захисту, частини зв’язку АСУ, РЕБ, РТЗ, частини медичного та матеріально-технічного забезпечення, а також ряд спеціальних навчальних закладів, де готують військових фахівців за різними напрямами. 

У День Повітряних сил Збройних сил України ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх, хто пов’язав своє життя з Повітряними силами Україні і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів і мирного неба! Зі святом!


8 серпня  

День військ зв’язку України  

Історія свята починається ще в 1920 році. Саме 8 серпня в Києві почали підготовку перші зв’язківці, поклавши початок історії українських військ зв’язку. 

Заслуги зв’язківців у воєнний час неможливо переоцінити. Саме вони володіють потрібною інформацією і передають її по безпечних каналах. Саме від них залежить, як швидко і чи в надійні руки потраплять секретні дані. А отже, саме вони допомагають зберегти життя товаришів по службі й не дають ворогові дізнатися про свої позиції та плани. 

Цікаво, що часто у зв’язківці йдуть дівчата. Хоча дивного тут мало — адже саме дівчата люблять поговорити й вміють чітко та швидко формулювати та передавати інформацію. 

У День військ зв’язку хочеться побажати цим відважним і хоробрим людям безперебійного зв’язку в захищених каналах ,добра та злагоди!


4 липня 2021 року - День 
Військово-Морських сил України


День Військово-Морських сил Збройних сил України та День працівників морського та річкового флоту встановлені згідно з указами Президента від 12 червня 2015 року. Вперше День ВМС ЗС України був відзначений у місті Севастополі Автономної республіки Крим 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС ЗС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України.
 День ВМС ЗС України був установлений на прохання Військової Ради Військово-Морських сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту «Море-96» (30 липня – 1 серпня 1996р.), указом Президента від 17 серпня 1996 року. Святкування дня ВМС стало всенародним оглядом бойової готовності українського флоту і визначенням його авторитету як в Україні, так і у світі в цілому. Крім того, воно засвідчило перемогу не лише військових моряків, а всього українського народу у виснажливій боротьбі за флот, за право України бути морською державою. Згодом, згідно з указом Президента України від 24 березня 2006 року День Військово-морських сил Збройних сил України відзначався щорічно в першу неділю липня.
Прикметно те, що на липень припадають найзначущі дати в історії українського військового флоту. Так, 5 липня 1918 року був оприлюднений закон про уніформу для українського флоту; 18 липня 1918-го відбулось прийняття закону про Військово-морський прапор України; того ж таки липня 1918 було створено постійно діюче з’єднання Військово-морського Флоту Української держави – бригада тральщиків.
21 липня 1992 року сторожовий корабель СКР-112 підняв український прапор і перейшов під юрисдикцію України, а 30 липня 1996 року відбулись перші оперативно-тактичні навчання ВМС України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних сил України «Море-96». Починаючи з 2014 року, у зв’язку з російською окупацією Криму, штаб ВМС ЗС України було переведено до міста Одеси. 


4 липня 2021 року - День військ протиповітряної оборони України Війська протиповітряної оборони Збройних сил України складають Систему протиповітряної оборони держави і виконують певні завдання у взаємодії з військово-повітряними силами, військами протиповітряної оборони сухопутних військ, силами і засобами протиповітряної оборони Військово-Морських сил і прикордонних військ України. Структурними складовими Військ ППО є зенітні ракетні війська, радіотехнічні війська і винищувальна авіація, а також війська зв’язку, спеціальні частини, підрозділи забезпечення та військово-навчальні заклади.
 Війська ППО є видом Збройних сил України і призначені для попередження про напад повітряно-космічного противника, захисту важливих адміністративно політичних центрів і прикриття промислово економічних районів, угруповань Збройних сил, важливих військових та інших об’єктів від ударів з повітря. У мирний час вартові неба України здійснюють бойове чергування з охорони державного кордону країни в повітряному просторі та контролюють перельоти повітряних суден через державний кордон, загальна довжина якої з 9-ма країнами світу становить 7698 кілометрів.
Цілодобово бойове чергування несуть близько 2500 військовослужбовців. Протягом доби здійснюється радіолокаційне супроводження більш 400 літальних апаратів, а за місяць ця цифра сягає 12-13 тисяч.
 Сьогодні у військах протиповітряної оборони 9 частин мають почесні найменування. Десять військових частин нагороджено бойовими орденами, а ще дев’яти вручені бойові прапори.
Військовий комісар Горішньоплавнівського
об’єднаного міського територіального центру
комплектування та соціальної підтримки
 підполковник Е. МАРЧЕНКОТОМУ ЩО Я ЦЕ ВМІЮ

В одному з підрозділів територіальної оборони Полтавщини проходить службу в оперативному резерві Михайло Михайлович Сороченко. Він – офіцер запасу, який підписав контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. 

«Тому що я це вмію» – відповідає М. Сороченко на запитання стосовно мотивації підписання контракту на службу в резерві. Хтось інший, можливо, відповів би: «Я відчув, що можу навчити інших тому, що знаю сам» або «Я розумію, що я тут потрібний», але М. Сороченко – військовий розвідник. Можливо тому й такий небагатослівний. 

Фразою «тому що я це вмію» пояснює і своє рішення воювати проти російсько–окупаційних військ у 2014–му році. Понад рік військової служби у 24 батальйоні «Айдар», потім у 53 і 92 бригадах Збройних сил України. Переважно – у зоні проведення АТО у складі розвідувальних підрозділів. 

Разом з тим вважає, що нічого героїчного не зробив – «не треба про це писати» – впевнено каже, дивлячись прямо в очі. Хоча зізнається, що одного разу врятував групу – піймав рукою розтяжку, до якої була прив’язана ручна протипіхотна осколкова граната Ф–1. «Там леска була, вона розтягнулася… рятував, насамперед себе – розумів, що уламки «накриють» не лише того, хто зачепив розтяжку». Іншим разом, розповідає, пройшлися по мінному полю – першим помітив міну, вивів групу, пішли в обхід і виконали завдання. «Там були і протипіхотні, і протитанкові міни, з’єднанні між собою, але земля підмерзла, тому й не спрацювали». 

А ще М. Сороченко брав безпосередню участь у звільненні населених пунктів Новосвітлівка і Хрящувате від російської окупації у 2014 році. Збройні Сили України звільняли їх майже одночасно і М. Сороченко один з небагатьох, кому пощастило взяти участь в обох операціях.

Але – «та який я герой»…

Він не вихваляється і не жаліється. Він не розповідає про нагороди і поранення, які отримав, чи ні. Він виконував поставлені завдання «тому що я це вмію». Він – справжній бойовий офіцер!


За матеріалами, наданими Полтавським обласним 

територіальним центром комплектування та соціальної підтримкиНа виконання п. 5.3 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20.05.2016 р.  «Про Стратегічний оборонний бюлетень України», введеного в дію Указом Президента України від 06.06.2016 р. № 240/2016, наказом військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату від 30.10.2020 р. № 227, Горішньоплавнівський об’єднаний міський військовий комісаріат Полтавської області з 31 жовтня 2020 року переформований в Горішньоплавнівський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
У зв’язку з тим, що нова державна установа є правонаступником Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату Полтавської області, претензії протягом 30 днів з моменту розміщення даного оголошення приймаються за адресою: 39800 м. Горішні Плавні Полтавської області, вул. Строни, буд. 9


ТВО військового комісара Горішньоплавнівського 
об’єднаного міського територіального центру 
комплектування та соціальної підтримки
підполковник Е. МАРЧЕНКО


Сторінка 1 з 6 | Наступна сторінка