Під час тренінгу платників проінформували про зміни, пов’язані із застосуванням РРО/ПРРО, виходячи з норм Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Було зазначено, що платник самостійно обрає класичний або програмний РРО, в залежності від своїх потреб.

Програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, що відповідають вимогам Закону України №265.

Програмний РРО можна встановити на будь-який гаджет, який підтримує операційну систему Windows чи Android і має підключення до мережі Internet та зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні.

Для програмних РРО передбачено виключно онлайн реєстрацію ПРРО в контролюючому органі. У процесі використання ПРРО передбачає онлайн передачу (отримання) даних до/від фіскального серверу контролюючого органу. За запитом користувача в ПРРО передбачено автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу, а передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів.

Відповіді на запитання,  роз’яснення та практичну допомогу при реєстрації РРО/ПРРО можливо отримати звернувшись до ЦОП Горішньоплавнівської ДПІ за адресою: м.Горішні Плавні, вул. Миру, б.24 з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, в п’ятницю до 15.45, обідня перерва з 12.00 до 12.45, або за телефоном (05348) 4-42-04.

Горішньоплавнівська ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області