Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Комсомольського міського суду Полтавської області, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до виконавчого комітету Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області за адресою: вул. Миру,24,   каб. 215  наступні документи:

- Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних на ім’я міського голови. 
- Копії паспорта та ідентифікаційного коду. 
- Документ, що підтверджує відсутність судимостей (довідка).
- Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов\'язків присяжного.
- Згода на обробку персональних даних. 
- Контактні дані.

Для отримання роз’яснень звертатися до юридичного відділу виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області вул. Миру, 24 каб.215.

Додатково інформуємо, що відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; 
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов\'язків присяжного; 
3) які мають не зняту чи не погашену судимість; 
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя; 
5) громадяни, які досягли шістдесяти п\'яти років; 
6) особи, які не володіють державною мовою;
7) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

За час виконання обов’язків присяжного виплачується винагорода в порядку та розмірах визначених Порядком виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов’язків у суді затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 05.10.2016 року № 198.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» присяжні зобов’язані подавати електронну декларацію в порядку встановлену цим законом.