02 липня у великій залі міської ради відбулося засідання сорок шостої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Засідання вів міський голова Дмитро Биков, участь у роботі взяли 22 депутати.

Розглянули питання житлово-комунального господарства. Погодили рішення про передачу із загального фонду бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади до обласного бюджету 3 млн грн на  експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення Дмитрівка-Горішні Плавні. Очільник громади зазначив, що ця ділянка дороги не перебуває на балансі громади, але знаходиться в аварійному стані й потребує ремонту. Тому Горішньоплавнівська міська рада спрямувала трансферти до обласного бюджету, щоб Агентство місцевих доріг Полтавської області виконало ремонт дороги за кошти громади. Дмитро Биков зауважив, що дороги міста Горішні Плавні вдалося утримувати в хорошому стані, виконуються ямкові ремонти на аварійних ділянках, облаштовуються обмежувачі на пішохідних переходах біля шкіл міста, поновлюється дорожня розмітка. Але сьогодні дуже відчувається нестача спеціалістів, багато з них мобілізовані, тому всім треба розуміти й враховувати те, що в країні третій рік йде війна й можливість здійснювати ремонти обмежена.  

Внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки. Міський голова пояснив: «Згідно з постановою КМУ №590 у Державній казначейській службі України всі платежі розділені на три черги: І черга – оплата праці, комунальні платежі; ІІ – безпекові заходи, такі як будівництво найпростіших укриттів; ІІІ – будівництво, ремонти, закупівля матеріалів, обладнання інше. Майже два місяці проплати рахунків ІІІ черги не відбуваються. Зима буде важкою, через нестачу електроенергії і можливі блекаути - про це нас попереджають на усіх рівнях. Ми розробили низку заходів, що дозволять забезпечити КВП «Теплоенерго» газопоршневою когенераційною установкою, що буде виробляти хоча б 1 МВт електроенергії для утримання системи теплопостачання міста. Проведено тендер, ведеться робота з постачальником. Але ці закупівлі належать до ІІІ черги, за якою сьогодні проплати не відбуваються. Якщо своєчасно, у період підготовки  КВП «Теплоенерго» до нового опалювального сезону, не будуть проплачені рахунки за проєктом впровадження когенерації на центральній міській котельні, то ми просто не будемо мати можливості встановити ці установки й підготувати місто до зими».  

Внесли зміни до Програми відшкодування витрат на поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.

Опрацювали питання гуманітарного напрямку. Затвердили програму «Репродуктивне здоров’я жінок Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки». Міський голова Дмитро Биков прокоментував програму: «Негативну демографічну ситуацію намагаємося вирішити за рахунок міграції молоді в місто й підвищення рівня народжуваності.  Наскільки мені відомо, це перша в Україні місцева програма щодо покращення стану здоров’я дівчат і жінок. За рахунок коштів громади в межах програми будемо пропонувати для дівчат безкоштовну вакцинацію, для молоді - широку роз’яснювальну роботу. Жінкам репродуктивного віку Горішньоплавнівської міської територіальної громади за народження кожної дитини будемо здійснювати виплату 50 тис. грн». Програму було винесено на широке обговорення фахівців і громадськості, схвалено на засіданні виконавчого комітету міської ради і сьогодні погоджено на сесії Горішньоплавнівської міської ради.

Ухвалили проєкт рішення про виплату одноразової грошової допомоги випускникам закладів загальної середньої освіти Горішньоплавнівської міської територіальної громади з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для даної категорії дітей встановлено одноразову грошову допомогу в розмірі шести прожиткових мінімумів (19 тис. 176 грн) на кожну особу.

Внесли зміни до Комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022-2026 роки. Дмитро Биков поінформував, що в рамках програми буде виділено по 100 тис. грн для п’яти спортсменів Горішніх Плавнів, які вибороли ліцензії й будуть брати участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Це веслувальники на каное Людмила Лузан і Павло Алтухов, веслувальники на байдарці Олег Кухарик й Ігор Трунов, спортсмен із стрільби кульової Максим Городинець.      

Додатково затвердили 4 види послуг, що надає Центр надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради. Дмитро Биков зазначив, що за останні три роки кількість послуг у ЦНАПі м. Горішні Плані зросла майже вдвічі й зараз становить 301 послугу.

Заслухали начальника відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці Владислава Великородного про внесення змін до Програми щодо приведення захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності у готовність до укриття населення на 2023-2025 роки. Начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці поінформував, що мета програми - здійснення комплексу заходів, спрямованих на приведення захисних споруд у готовність до використання за призначенням, реконструкція, модернізація, удосконалення існуючих захисних споруд, підтримання їх в належному стані. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, складає 1,4 млн грн.

Внесли зміни до Програми підтримки заходів мобілізації на 2024 рік. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього – 3,3 млн грн. Програма приймається для забезпечення виконання делегованих повноважень міської ради з організації та участі у здійсненні заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою, мобілізацією і виконанням завдань територіальної оборони на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади та з метою виконання завдань, покладених на Кременчуцький РТЦК та СП в особливий період. Очільник громади прозвітував: «У рамках допомоги військовим передаємо з бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади до бюджету Кременчуцької міської територіальної громади 500 тис. грн на перевезення військовозобов’язаних та призовників Горішньоплавнівської міської територіальної громади до збірних пунктів, навчальних центрів Збройних сил України для проходження військової служби. Для потреб однієї військової частини Збройних сил України буде спрямовано 728 тис. грн».

Ухвалили фінансові питання, зокрема: про внесення змін до рішення 39 сесії Горішньоплавнівської міської ради від 19 грудня 2023 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік».  

Загальний обсяг видатків бюджету збільшено за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами; виконання Програми протистояння реальним та потенційним загрозам на 2024 рік; виконання Програми підтримки заходів мобілізації на 2024 рік, оплату праці та нарахування на заробітну плату бюджетним працівникам; виготовлення проектно-кошторисної документації для приведення до належного стану найпростішого укриття цивільного захисту закладу освіти інше. Виділено кошти на виконання Програми забезпечення діяльності КП «Редакція міської газети «Громадська думка» на 2022-2024 роки» у сумі 558 300,00 гривень; придбання генераторів для безперебійної роботи старостинських округів; ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 на поточний ремонт спортивної зали; ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 на поточний ремонт зали; Центру дитячої та юнацької творчості на придбання обладнання та матеріалів; ЗДО «Горобинка» на поточний ремонт покрівлі, міжпанельних швів; ЗДО «Дзвіночок» на поточний ремонт. Також виділено кошти Управлінню соціального захисту населення на проведення капітального ремонту системи опалення ТЦСО «Калина» інше. За рахунок вільного залишку загального фонду бюджету у 2024 році буде придбано державні цінні папери – військові облігації внутрішньо державної позики до 100 000 000 грн зі строком обігу до двох років.

Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали проєкти рішень, що стосуються житлових питань, договорів користування землею, архітектури і містобудування.