12 вересня 2023 року в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету. Засідання вів міський голова Дмитро Биков. 

Члени виконавчого комітету опрацювали питання гуманітарного та соціального напрямків. Начальник відділу освіти Лілія Щербина прозвітувала про готовність закладів освіти до нового 2023-2024 навчального року. Повідомила, що у 2023-2024 навчальному році в Горішньоплавнівській міській територіальній громаді працюють 9 закладів дошкільної освіти й 2 дошкільні підрозділи; 7 закладів загальної середньої освіти, із них 2 опорні заклади, 1 філія опорного закладу; 1 заклад позашкільної освіти - Центр дитячої та юнацької творчості; Інклюзивно-ресурсний центр. Станом на 05 вересня 2023 року в закладах дошкільної освіти зареєстровано 1410 дітей (202 ВПО); у школах - 5 353 учні (478 ВПО). Уперше до школи прийшло 427 першокласників. Це 17 нових класів. До10-х класів зараховано 269 учнів. У ЦД та ЮТ відкрито 26 гуртків (65 навчальних груп) із загальною кількістю 1040 вихованців. Навчальний рік розпочинається в умовах воєнного стану. Облаштовано 13 укриттів у закладах освіти, підготовлені укриття для закладів освіти в інших будівлях. У ЗОШ №3, де взагалі відсутнє підвальне приміщення, будується захисна споруда подвійного призначення. Із бюджету громади виділено 19,5 млн грн. У Григоро-Бригадирівській філії облаштовується модульне укриття загальною вартістю 3 млн грн. Для укриттів у закладах освіти придбано 12 генераторів (1,1 млн грн). Лілія Щербина зазначила, що на базі усіх шкіл створені сім класів безпеки. Під час занять діти різних вікових груп опановують основи безпеки життєдіяльності, правила пожежної і мінної безпеки, принципи надання домедичної допомоги, алгоритм дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. У 2023-2024 навчальному році забезпечено підвезення 232 учнів та 23 педагогічних працівників до шкіл міста Горішні Плавні із мікрорайонів Низи та Піддубне, сіл Келеберди, Салівки, Солошиного. Для організації підвезення дітей та працівників із села Солошиного до Григоро-Бригадирівської філії придбано шкільний автобус (3, 5 млн грн).

Затвердили фактичну мережу закладів дошкільної освіти на 2023-2024 навчальний рік. Усього закладів дошкільної освіти – 9: 8 закладів дошкільної освіти (ясла-садок)  і заклад дошкільної освіти компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами. Дошкільні підрозділи у складі опорних закладів освіти: дошкільний підрозділ Опорного закладу «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області»; дошкільний підрозділ Григоро-Бригадирівської філії Опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області». Затвердили фактичну мережу закладів загальної середньої освіти на 2023-2024 навчальний рік. Усього закладів загальної середньої освіти – 7: 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів і 2 спеціалізовані загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Григоро-Бригадирівська філія Опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області».

Взяли до відома інформацію відділу культури, спорту і туризму про готовність Дитячої музичної школи Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області та Дитячої художньої школи Горішньоплавнівської міської ради. Затверджений контингент учнів музичної школи станом на 1 вересня 2023 року складає 320 учнів, розмір щомісячної батьківської плати складає від 160 до 200 грн. Затверджений контингент учнів художньої школи станом на 1 вересня 2023 року складає 165 учнів, розмір щомісячної батьківської плати - 220 грн.

Заслухали завідувача сектору фізичної культури і спорту відділу культури і туризму Ольгу Карпенко про стан готовності ДЮСШ міста до нового 2023-2024 навчального року. У місті працює дві дитячо-юнацькі спортивні школи, у яких організовано навчально-тренувальний процес із 13 видів спорту. За тарифікацією в ДЮСШ №1 затверджено 64 навчальних групи (605 учнів), у ДЮСШ №3 затверджено 41 навчальна група (439 учнів). У новому навчальному році заняття з учнями у цих закладах будуть проводити 38 тренерів-викладачів.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко доповіла профільні питання, зокрема: про припинення функціонування сім’ї патронатного вихователя; про надання малолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про дозвіл на здійснення правочинів стосовно житла неповнолітніх дітей; про встановлення опіки над житлом малолітнього.

Директор Департаменту ЖКГ Петро Василюк поінформував про виконання заходів із підготовки житлово-експлуатаційних підприємств до роботи в опалювальний період 2023-2024 років. На будинки, які обслуговують управителі, оформлено паспорти та акти готовності до роботи в опалювальний період (204 будинки, що перебувають в управлінні КЖРЕП № 1 та КЖЕП № 4). Із 30 будинків ОСББ оформлено паспорти на 20 будинків, інші - в стадії підготовки. КП «Рембудсервіс» активно завершує роботи з підготовки будівель та приміщень закладів бюджетної сфери до опалювального періоду 2023-2024 років. КВП «Теплоенерго»: до опалювального періоду підготовлені на 100% котельні та теплогенераторні, на 100% центральні теплові пункти, на 99% теплові мережі (із 54,032 км підготовлено 53,34 км). Станом на 01.09.2023 КП ВУВКГ виконано заходи на 3 млн грн, що складає близько 91,6% від запланованого – 3,3 млн грн. КП «Міськсвітло»: встановлено автоматизовану систему управління освітленням в Дмитрівському старостинському окрузі (8 терміналів, 8 лічильників); замінено лінії освітлення с.Мотрине (600 м) та встановлено  світильники; замінено світильники в с. Дмитрівці, с. Кияшках, с. Карпівці, с. Келеберді, інше. З метою утримання вулично-дорожньої мережі міста в зимовий період КП «СпецЕко» виконано поточний (ямковий) ремонт 10,8 тис. м2 асфальтового покриття. Виконано роботи з поточного ремонту 281 тис. м2 доріг із щебеневим покриттям. До початку осінньо-зимового періоду підготовлено спеціалізовану техніку, заготовлено 30 т солі та 500 т піску. Прочищено зливову каналізацію (трубопроводи, зливоприймачі). У всіх комунальних підприємствах критичної інфраструктури затверджені плани дій на випадок припинення електропостачання та/або газопостачання.

У зв’язку зі зміною законодавчої бази виконавчий комітет розглянув тарифи КП «Теплоенерго» для окремих категорій споживачів. Тариф на теплову енергію, послугу з постачання теплової енергії та на послугу з постачання гарячої води для потреб бюджетних установ та організацій збільшується на 8,5%, для потреб інших споживачів навпаки зменшується на 15%, для населення залишається незмінним.

У ході роботи виконавчого комітету також було розглянуто питання соціального захисту населення; економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів, організаційні питання.