Проєкт

зміни назв вулиць і провулків, рекомендований

комісією з питань найменування (перейменування) об’єктів внутрішньоміського середовища, увічнення подій та пам’яті видатних діячів у Горішньоплавнівській міській територіальній громаді

 N

з/п

Існуюча назва

Запропонована назва

1

м. Горішні Плавні

 

1.1.

Вулиця Гагаріна

(м-н Золотнишине)

Липова

 

1.2.

Вулиця Пушкіна

(м-н Золотнишине)

Каштанова

 

1.3.

Вулиця Крилова

(м-н Золотнишине)

Затишна

1.4.

Вулиця Горького

(м-н Піддубне-Низи)

Козацька

 

1.5.

Вулиця Леонова

(м-н Піддубне)

Калинова

 

1.6.

Провулок Леонова

 (м-н Піддубне)

Тінистий

1.7.

Вулиця Чкалова

 (м-н Низи)

Східна

 

1.8.

Вулиця Пархоменка

(м-н Низи)

Низянська

1.9.

Вулиця Чекаліна

(м-н Низи)

Чумацька

 

2

с. Дмитрівка

 

2.1.

Вулиця Гагаріна

Веселкова

2.2.

Вулиця Пушкіна

Сонячна

3

с. Кияшки

 

3.1.

Вулиця Гагаріна

Магістральна

3.2.

Вулиця Пушкіна

Квіткова

3.3.

Провулок Пушкіна

Квітковий

4

с. Григоро-Бригадирівка

 

4.1.

Вулиця Гагаріна

Калинова

4.2.

Провулок Мічуріна

Медовий

5

с. Мотрине

 

5.1.

Вулиця Мічуріна

Садова

6

с. Солошине

 

6.1.

Вулиця Гагаріна

Левадна

6.2.

Вулиця Піонерська

Гетьманська

6.3.

Вулиця Багаєва

Бузкова

7

с. Салівка

 

7.1.

Вулиця Гагаріна

Волошкова

7.2.

Вулиця Пушкіна

Південна

 

У рамках Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і декомунізацію топонімії" історики, краєзнавці міста разом із представниками громади опрацювали й запропонували перелік можливих назв вулиць, провулків та винесли його на розгляд профільної комісії виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради.

У світлі подій, в яких наша країна живе упродовж останніх 10-ти років, логічним було перейменувати об'єкти топоніміки на честь загиблих у російсько-українській війні героїв Горішньоплавнівської громади. Проте вулиць, що підпадають під дію закону, 25, а спочилих героїв на сьогодні понад 80 і, на жаль, війна триває. Як визначити найдостойнішого і хто візьме на себе відповідальність називати вулицю іменем того чи іншого загиблого захисника? Щоб уникнути сварок і непорозумінь серед мешканців громади, які наразі є недоречними, було прийнято рішення обрати нейтральні назви, що пов'язані з асоціативними особливостями географічного розташування вулиці чи провулку. На розгляд комісії надійшло багато звернень із подібними пропозиціями. Ймовірні майбутні назви обирали із запропонованого переліку і враховували милозвучність, зручність і легкість вимови. Експертна група під час погодження нових назв уникала повторень, що мали місце у минулому. У нових назвах дублювання викорінять. Це має полегшити орієнтування на місцевості.

Члени комісії погодили нові назви, а далі цей перелік запропоновано до обговорення громадськості, що триватиме упродовж місяця. Конструктивні пропозиції приймаються у виконавчому комітеті (фойє І поверху, скринька для звернень) виключно від мешканців Горішньоплавнівської міської територіальної громади у письмовому вигляді до 13 лютого. Потім, уже з врахуванням думки населення, нові назви винесуть на розгляд сесії в лютому 2024 року, де депутати приймуть остаточне рішення щодо перейменування вулиць.