23 листопада 2022 року Горішньоплавнівська міська територіальна громада попрощалася із земляком Едуардом Леонідовичем Гриценком, який віддав своє життя боротьбі за свободу й територіальну цілісність України.

Міський голова Дмитро Биков у прощальному слові сказав: «Знову сумна звістка прийшла до нашої громади: перестало битися серце захисника нашої Батьківщини, солдата Збройних сил України Едуарда Леонідовича Гриценка. Едуард народився 24 листопада 1975 року в місті Кіровограді. У 1979 році сім’я переїхала до Комсомольська. До першого класу Едуард пішов у середню школу №4, а закінчував здобуття середньої освіти у школі №2. Продовжив навчання в Комсомольському політехнічному технікумі. Із 1994 року проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. Працював на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, на інших підприємствах міст Кіровограда й Горішніх Плавнів.

На російсько-українську війну пішов добровольцем із першого дня. Війна – це завжди надлюдські випробування, виснажливі фізичні і психологічні навантаження, переохолодження, хвороби. І все це лягає на плечі наших захисників. 19 листопада 2022 року від тяжкої хвороби помер солдат Збройних сил України Едуард Гриценко в госпіталі міста Миколаєва. Світла пам’ять про Едуарда Гриценка назавжди збережеться в наших серцях, у нашій пам’яті, в історії громади, в історії України. Слава Україні!»

Поховали полеглого солдата Збройних сил України Едуарда Гриценка в Горішніх Плавнях на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».