16 червня Горішньоплавнівська міська територіальна громада провела в останню путь загиблого солдата Збройних сил України Телуха Олександра Петровича. Прощальні слова на похованні сказав очільник громади Дмитро Биков: «Сьогодні ми проводжаємо за межу обрію нашого земляка, солдата Збройних сил України Телуха Олександра Петровича, який на сороковому році життя загинув за Батьківщину. Олександр народився 29 червня 1983 року в місті Комсомольську. У дитинстві проживав у селі Гільці Чорнухинського району Полтавської області. Після закінчення 9 класів Гілецької загальноосвітньої школи вступив до Комсомольського професійно-технічного училища №15, де здобув професію помічника машиніста тепловоза. Потім працював на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, на інших підприємствах міста. У 2016 році захищав територіальну цілісність Батьківщини на Сході України в Донецькій області. 25 лютого 2022 року був мобілізований на російсько-українську війну. 12 червня 2023 року під час виконання бойового завдання командир аеромобільного відділення, солдат Збройних сил України Олександр Телух героїчно загинув у районі населеного пункту Білогорівка Луганської області. Світла й вічна пам’ять про подвиг Олександра Телуха назавжди збережеться в наших серцях, в історії нашої громади, у новітній історії України! Слава Україні!»

Олександра Петровича Телуха поховали з почестями в Горішніх Плавнях на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».