29 листопада Горішньоплавнівська міська територіальна громада зібралася біля військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно», щоб вшанувати й поховати загиблого земляка – молодшого сержанта Збройних сил України Петренка Андрія Петровича.

Очільник громади Дмитро Биков сказав прощальну промову: «Знову гірка звістка прийшла в нашу громаду. Сьогодні ми прощаємося із молодшим сержантом Збройних сил України Петренком Андрієм Петровичем. Народився Андрій Петренко 25 серпня 1974 року в селі Матроска Ізмаїльського району Одеської області. Після закінчення Ізмаїльської середньої школи навчався в місцевому професійно-технічному училищі, де здобув кваліфікацію механізатора-тракториста. У 1992-1994рр. проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. Після служби працював у Якутії, в Ізмаїлі, Одеській області. Із 2005 року працював у нашому місті на підприємствах FERREXPO: на Полтавському, Єристівському гірничо-збагачувальних комбінатах. У жовтні 2020 року Андрію Петренку за професіоналізм й активну громадську діяльність оголошено Подяку міського голови. Із першого дня повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, пішов добровольцем на російсько-українську війну. 23 листопада 2023 року мужньо виконуючи військовий обов’язок, у бою за Україну, за її свободу, незалежність молодший сержант Збройних сил України Андрій Петренко героїчно загинув у районі населеного пункту Вільшана Куп’янського району Харківської області. Вічна і світла пам’ять про подвиг Андрія Петренка назавжди збережеться в наших серцях, в історії нашої громади, у новітній історії України! Слава Україні!» Героям Слава!

Петренка Андрія Петровича поховали з почестями на міському кладовищі на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».