На щиті повернувся додому матрос морської піхоти Збройних сил України Сергій Григорович Ліщенко. Горішньоплавнівська міська територіальна громада провела земляка в останню путь. Міський голова Дмитро Биков у прощальній промові зазначив: «Болючою вісткою прийшло в нашу громаду повідомлення про загибель нашого земляка – матроса морської піхоти Збройних сил України Ліщенка Сергія Григоровича. Народився Сергій 10 березня 1980 року в місті Комсомольську. Після закінчення 9 класів гімназії вступив до Комсомольського політехнічного технікуму, де здобув кваліфікацію гірничого техніка-електромеханіка. Із 1999 року по 2017 працював енергетиком на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті. Одночасно з роботою продовжував навчатися у Кременчуцькому державному політехнічному університеті, де здобув кваліфікацію інженера-електромеханіка. Із 2019 року працював електромеханіком на підприємстві «Полтава-Автокомплект». 17 травня 2022 року пішов добровольцем на російсько-українську війну. 6 червня 2023 року у бою за незалежність України механік-водій, матрос морської піхоти Збройних сил України Сергій Ліщенко героїчно загинув біля населеного пункту Ремівка Запорізької області. Сергій до кінця залишився відданим  бойовому девізу українських морських піхотинців «Вірний завжди!». Світла і вічна пам’ять про подвиг Сергія Ліщенка назавжди залишиться в наших серцях, в історії нашої громади, у новітній історії України! Слава Україні!

Сергія Григоровича Ліщенка поховали з почестями в Горішніх Плавнях на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».