15 травня Горішньоплавнівська міська територіальна громада віддала шану земляку, загиблому на російсько-українській війні захиснику, солдату Збройних сил України Петру Васильовичу Демченку. Міський голова Дмитро Биков у прощальній промові зазначив: «Сьогодні ми проводжаємо за межу вічності нашого земляка солдата Збройних сил України Демченка Петра Васильовича, який загинув захищаючи Батьківщину на Донеччині. Народився Петро Васильович 20 листопада 1980 року в селі Солошине. Після закінчення 9 класів Солошинської загальноосвітньої школи, продовжив навчання і згодом здобув професію водія автотранспортних засобів категорії «А», «В» і «С». Розпочав свою трудову діяльність у колгоспі «Дніпро», потім працював водієм на Комсомольському хлібозаводі, а з 2016 року - у ТОВ «Феррострой». 22 березня 2023 року був мобілізований на російсько-українську війну. 11 травня 2023 року, захищаючи волю й незалежність України, водій стрілецького батальйону солдат Збройних сил України Демченко Петро, загинув смертю хоробрих у районі населеного пункту Залізнянське Донецької області. Світла й вічна пам’ять про солдата Петра Демченка назавжди збережеться в наших серцях, в історії нашої громади, у новітній історії України! Слава Україні!»

Петра Васильовича Демченка поховали з військовими почестями на кладовищі у с. Солошине.