27 липня 2022 року рідні, друзі, близькі, побратими, земляки зібралися на Салівському сільському кладовищі, щоб провести в останню путь молодшого сержанта Збройних сил України Олександра Васильовича Вільчинського.

У прощальній промові міський голова Дмитро Биков сказав: «Надто дорогою ціною дістається нам право жити і працювати на рідній землі. Щодня на полях боїв гинуть наші воїни, Воїни світла: ті, хто захищає нас під путінської орди, ті, хто потерпає від ворожих снарядів, захищаючи своїми грудьми українську землю.

Сьогодні ми разом з вами проводжаємо за межу вічності молодшого сержанта Збройних сил України Олександра Васильовича Вільчинського.

Олександр народився 15 травня 1994 року в місті Турка Львівської області. Навчався в Турківській загальноосвітній школі й один рік – у нашій Салівській школі.

Після закінчення 9 класів Олександр вступив до Турківського професійного ліцею, де здобув професію токаря.

У 2013р. проходив строкову військову службу у Збройних силах України. У 2014р. продовжив службу за контрактом і захищав територіальну цілісність нашої держави на Сході.

Повернувся до Горішніх Плавнів, працював на підприємстві ТОВ «Феррострой», а потім знову контрактна військова служба й російсько-українська війна.

У квітні 2022 року Олександр отримав вогнепальне поранення й лікувався у військовому госпіталі. Відразу повернувся на фронт до своїх побратимів.

23 липня 2022 року від поранень не сумісних із життям Олександр Вільчинський героїчно загинув біля населеного пункту Богородичне Донецької області.

Вічна пам’ять про Олександра Вільчинського назавжди залишиться в наших серцях, в історії нашої громади, в історії України. Слава Україні!».