Опалювальний сезон офіційно завершується – субсидія стане меншою

В Україні офіційно опалювальний сезон добігає кінця, тому з 15 квітня 2024 року вартість таких послуг, як: тепло-, газо-  та електропостачання (для опалення будівель) під час розрахунку субсидій не враховуватимуть повністю.

Таким чином, у травні за квітень одержувачі субсидій отримають державну допомогу тільки за 15 днів квітня і сума такої допомоги зменшиться приблизно на половину.

Тим українцям, яким призначено субсидію на зимовий період, житлову субсидію призначать автоматично, але вона буде значно меншою, оскільки до жовтня не потрібно платити за опалення.

Виняток становлять такі категорії одержувачів:

• внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, в яких фактична чисельність осіб менша за кількість зареєстрованих/задекларованих;
  • домогосподарства, яким у 2023 році призначалася субсидія на тверде паливо, скраплений газ;
  • громадяни, які проживають в орендованих приміщеннях.

Для поновлення виплати субсидії зазначені одержувачі повинні у період з 1 травня по 30 червня 2024 року подати заяву та декларацію зручним для себе способом - особисто, поштою або електронними каналами зв’язку, зокрема: через веб-портал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійного фонду України.  Особисто подати заяву можна за адресами:

• вул. Миру, буд.29 (УСЗН або ПФУ)
  • проспект Героїв Дніпра, буд. 40 (ЦНАП)

Для розрахунку субсидії в неопалювальному сезоні буде враховано доходи субсидіантів за III та IV квартали 2023 року.

Управління  соціального захисту населення